Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pestre vagy Pozsonyba éri meg...

Pestre vagy Pozsonyba éri meg jobban fogorvosira menni / továbbiakban élni?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek és nem tudok dönteni, hogy hova menjek továbbtanulni. Pozsonyban a fogorvosi 6 év, nehéz bejutni, de ha bent vagy, akkor már nem valószínű, hogy kidobnának. Az oktatás viszont nem olyan színvonalas, mint Pesten, kevés a gyakorlat is nagyon, szinte semmi. Pozsony nagyjából 40 perc autóval és van lakásom az egyetemhez közel.

Pestre viszonylag könnyű külföldiként bekerülni, csak különbözeti vizsga kell. De mivel egy sokkal színvonalasabb iskola a Semmelweis, félek, hogy esetleg kidobnának, mert esetleg hiányzik, hogy én nem ugyanazt , ugyanolyan szinten tanultam, mint a magyarok. Pest nagyjából 2 óra tőlünk autóval. Maga a város, Pest viszont sokkal jobban vonzza a szívem, mint Pozsony.

Az is egy szemszög, hogy Magyarországon tényleg annyival kevesebbet keresnek a fogorvosok, mint nálunk? Egy magánrendelővel Pesten csak nem lehet átlagosan keresni…

Válaszodat előre is köszönöm!



2023. máj. 14. 21:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Es egy nagyon lenyeges dolgot kifelejtettem: azon a nyelven fogsz tudni kevesbe nehezen teljesiteni az egyetemen, amilyen nyelven tanultad, tanulod evek ota azokat a fobb tantargyaidat a kozepiskolaban, amelyek a fogorvosi kepzeshez szuksegesek. Hiszen a biologianak, kemianak, fizikanak mind komoly szakszokincse van. Nem tudom, h neked mennyire "fut parhuzamosan" a ket nyelv a fejedben. Ha eddig mindent szlovakul tanultal, de Magyarorszagon szeretnel tovabbtanulni, akkor erdemes a magyar nyelvu tankonyveket is megtanulnod, a szokincs, a terminologia miatt is, nem csak az allitolagos szinvonalbeli kulonbseg miatt. Es nagyon sok videot hallgatni ezekbol a targyakbol magyarul. Ha viszont magyarul tanulsz a kozepsuliban, de szlovak egyetemre kerulsz be, akkor a helyzet forditott, a szlovak szaknyelvvel kell megkuzdened. Tudom, h az orvosin/fogorvosin latinul kell tudni leginkabb, de azert erted a problemat?! A vizsgan nincsen idod arra, h jajj, hogy is mondjak... :-)


Egyebkent ahogyan a kerdest feltetted, "hol eri meg", erre azt valaszolnam, az en nezetem szerint egy nyugodt varoskaban eri meg legjobban fogorvosnak lenned, legyen az akar Szlovakiaban vagy Magyarorszagon. Ott, ahol relative keves a fogorvos, es ki tudsz emelkedni a szaktudasoddal es/vagy valami specialitasoddal. Ott, ahol nem ulsz orakat a kocsiban egy dugoban, ahol jo a levego, nincs tomeg az utcan, a boltokban. Ahol biztonsagos csaladot alapitani, ahol nem kell a gyerekedet fel oraig utaztatni az iskolaba, ahol nem horror aron veszel szep, kenyelmes hazat nagy kerttel, ahol valaki tudsz lenni fogorvoskent a kozossegben, nem csak egy a sok fogorvos kozul. Ahol kedveled az embereket, es ok is teged, ahol jok a kapcsolataid. Ahol jut idod arra, amire csak szeretned, foleg majd a csaladodra (ha szeretnel csaladot) a penzhajhaszassal szemben. Mert az ugyis lesz annyi, amennyi feltetlenul szukseges. Ebbol lathatod, h kinek mit jelent a "megéri". A penz az nem minden!!! Foleg a szabadidoddel szemben. De erre még raersz rajonni, es remelem sikerulni fog. Az orvosnak, fogorvosnak az egojat kell kicsit elnyomnia, es az igenyeit leszallitani egy normalis szintre, az emberek kozott kell jarnia, es akkor minden happy lesz. Ertekrend kerdese ez, es igy egyszer csak radobben, h pl. Zalaban is milyen jol lehet nyaralni egy mesterseges to mellett, nem csak a Maldiv szigeteken. Nem akartam senkit megserteni, es szerintem érti is, aki érti. Ne azert legyel fogorvos, mert akkor baromi sok penzed lesz. Kivanom, h legyen penzed az elethez, de ne az legyen az eleted celja, h minel tobb penzed legyen. Sok sikert Neked!

2023. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11. Mennyire igazad van! Köszönöm, hogy ezt megfogalmaztad helyettem.
2023. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. máj. 18. 06:19
 14/14 anonim ***** válasza:
A "hol éri meg" nagyon igaz válasz szerintem is. Apukám Pesten fogorvos, és Budakeszin lakunk. A keresetének tekintélyes része elmegy a házunk fenntartására és a kocsikra, a szinte luxus életünkre. Én persze nagyon szeretek így élni, mert még eltartott vagyok, de anyukám most készül elválni apától, mert sosem ér rá velünk foglalkozni, csak a pénzt adja haza, de csak amire ő akarja. Anya nemrég talált magának egy társat, és most osztozkodni kell a szüleimnek a vagyonon. Gyanús, hogy apának is van valakije. A család nem tudott egyben maradni, hiába van pénz. Alig jutott idő egymásra.
2023. máj. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!