Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell egyetemen küzdeni...

Miért kell egyetemen küzdeni azért, hogy a tanár elküldje a tananyagot?

Figyelt kérdés

Nálunk az a bevett szokás, hogy az órai ppt-k anyagát kell megtanulni. A baj az, hogy nem töltik fel az e-learninbe a fájlokat időben. Azzal takaróznak, hogy nekik annyi dolguk van meg másokat is tanítanak... Nekem meg van más tárgyam is b+...

Most minden tárgynak új a tematikája, ezért a régi anyagaikat át kellett alakítaniuk, de amit leadott már, azt miért nem tölti fel, ennyire lusták arra a pár gombnyomásra? Sopánkodnak a tanárok, hogy nekik mennyi dolguk van az új tananyagokkal meg a központi anyagok így meg úgy, szóv ilyenek, de ez a engem hol érdekel?


Vagy mondja azt, hogy XY tankönyvet tanuljuk meg vagy adja oda a ppt-t. Az sem baj, ha tankönyvet kell otthon kijegyzetelni, de még tankönyvet sem adnak.


Aztán a ZH vagy vizsga előtt pár nappal elküldik. Azért fontosak ezek a ppt-k, mert a számonkérés ezekből van. Órán mindent leírni pedig lehetetlen, nem azért vagyunk ott, hogy körmöljünk 8-16-ig...


A szakirodalmak jegyzéke is ezekben a ppt-kben van, tehát mindenképp kellene.


Az ember levizsgázna minél hamarabb, de ha vizsgaidőszak előtt közlik a tanulnivalót, akkor ez nem kivitelezhető. Hetekig lógatja az ember a lábát, aztán nyáron állhat neki feldolgozni az anyagot, mert a tanár b.ott átküldeni szorgalmi időszakban...


Aki kíváncsi, privátban megírom melyik egyetem


2023. máj. 12. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szóljatok neki óra végén, hogy most!!! küldje át.

Nekünk így volt. Óra végén elkuldte egy közös emailcimre.

2023. máj. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szóltunk, többször is kértük, de azt mondják, maaaajd felrakom. Aztán a majdból lesz 3 hónap. Most is van egy tárgy, amiből 2 hét múlva ZH lesz, de eddig semmit nem küldött.


Írunk e-maileket is minden tanárnak, de arra hivatkoznak, hogy sok a dolguk....

2023. máj. 12. 22:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az ilyesmit a legtöbb esetben le kell nyelni, semmit nem tehetsz. A tanszékvezetőnél lehet panaszkodni, de a legtöbb esetben őt sem fogja érdekelni. Nekünk olyan is volt, hogy egy vizsgatematikát az első kiírt vizsga előtt 3 nappal kaptunk csak meg.
2023. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekünk is volt olyan, hogy az első vizsga előtti nap küldte át a tanulnivalót, amiben csak a tartalomjegyzék volt 5 oldal...


Valahogy a szóbeli tételeket is nagyon rejtegetik és vizsga előtti héten adják oda, pedig évek óta ugyanaz a tételsor....

2023. máj. 13. 09:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére nincs ilyen. Vannak tanáraim, akik már a félév elején egyben feltöltik az összes anyagot, de van, aki hétről-hétre. Elég pontosak szoktak lenni a tanáraim, szerintem olyan még nem is volt, hogy várnom kellett egy előadás diasorára. De egyébként ha csak a ppt-ből kérdeznek vizsgán, akkor én is izénak érzem, hogy nem töltik fel, mert ha valaki jegyzetel is, nem feltétlen tud annyit leírni olyan gyorsan az előadáson.


Amúgy meg nyilván ez a "nincs idejük feltölteni" butaság, mert aki jártas az online felületeken, az pontosan tudja, hogyha kész van már egy adott fájl, akkor kb. 2 kattintás valahova feltölteni. Fél percbe sem telik. Szerintem ezek a tanárok csak szimplán szeretik szivatni a diákokat.

2023. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös, ez a helyzet sajnos. Nekem is volt olyan tanárom, aki félév elején egybe odaadta az egészet vagy hetente küldte, de ez a mostani félév kész katasztrófa...Egy tanár van, aki már minden anyagot odaadott, de a többi ül rajta.


Amiből odaadják időben a diasorokat, azokból a tárgyakból már a szorgalmi időszakban fel lehet készülni a vizsgára, de a többiből nem.


Az is igaz, hogy van 1-2 idősebb tanár, aki nemigazán ért a számítógéphez, pl. lett volna egy online tesztes beszámolónk, de a tanárúr azt mondta, hogy ő nem érti ezt és jelenléti beszámolót tart. Pedig online sem lehet csalni, mert időkorlátos, majdnem jobban teszteli így a tudást online. Dehát az utolsó pillanatban azért fel tudta tölteni, szóval az, hogy nem ért hozzá, az nem lehet kifogás. Meg a mai világban egyre inkább teret hódítanak az online tananyagok, tesztek.


A szivatás lehet e mögött, illetve még azt vettem észre, hogy azt gondolják, "mit akar a hallgató a második héten még a tananyaggal, úgy sem foglalkoznak vele"... Szerintem a tanárok azt akarják, hogy a vizsgaidőszakban álljunk neki tanulni... Pedig csak könnyebb kisebb adagokban feldolgozni a témát.


Egyszer a vizsgatételeket is a vizsga előtt két héttel adták oda, pedig ha odaadják a félév elején, akkor annak megfelelően csinálom a jegyzetemet és a félév végére készen lettek volna a tételek. Aztán kiderítettem, hogy ebből a tárgyból évek óta ugyanezek a szóbeli tételek vannak, tehát az sem magyarázat, hogy csak ekkorra állították össze...

2023. máj. 13. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudom, szentségtörés ilyet kérdezni, de mi a helyzet a te saját előadásjegyzeteddel?
2023. máj. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még egy szentségtörő kérdes. Konzultációs időben odamenni személyesen, azzal mi a helyzet?
2023. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem szentségtörés a kérdés, jogosan merül fel benned.


Nálunk az előadásokon mutatnak folyamatábrákat, táblázatokat, tervezési vázlatokat és mindezt nincs idő lejegyzetelni. Például lerajzolni az összes oltásmódot, dugványozási módot és még egy rövid magyarázatot is hozzábiggyeszteni lehetetlen. És ehhez jön hozzá a szöveges rész, amit ha elkezdenénk írni, akkor 90 percig a füzetet néznénk és nem lehetne az előadóra figyelni.


Nem olyanok az óráink, mint egy történelem óra, ahol folyamatosan írod az eseményeket.


Persze van olyan tanár, akinél lehet jegyzetelni, ő úgy ad elő, hogy tudjunk azért egy vázlatot írni, egy-egy témarész között vár egy percet, hogy le tudjuk jegyzetelni, de a többség nem így tesz. Ráadásul egy tárgyunkból 3 alkalom ünnepnap miatt, 2 alkalom terepgyakorlat miatt elmaradt, tehát darálják az anyagot. Egy előadáson 3-4 óra anyagát le kell adniuk, így tényleg képtelenség leírni.


Odamentünk rögtön az órák után azonnal, de ilyenkor az a magyarázat, hogy "még össze kell raknom" meg "majd meg lesz, ne aggódjanak". Nem lennénk előrébb, ha fogadóórájában mennénk oda, hiszen akkor is ugyanezt mondanák.


Olyan tanárunk is volt, aki kijelentette, hogy ő nem ad ppt-t, de olyan előadást tartott, ahol mindent le tudtál írni, és valóban egy diáról tudtam írni egy oldalnyi jegyzetet, szóval az is egy módszer lehetne, de így kevesen tanítanak.


Tehát nem lustaságból nem jegyzetelünk, hanem mert két mondat után a tanár már teljesen másról beszél.

2023. máj. 17. 19:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy előadásjegyzet nem átirat (transcript), hanem egy vázlat. Nem kell, nem is szabad mindent leírni, amit az előadó mond. Meghallgatsz 5-10 mondatot, egy bekezdésnyit és összefoglalos a lényeget 2-3 mondatban. Ilyen egy vázlat. Ezt a vázlatot lehet kiegészíteni később emlékek, ajánlott irodalom alapján, és bemenni vele konzultációra (a konkrét kérdésekkel), ha valami még mindig nem tiszta, vagy a foreások ellentmondásban vannak.


Érdemes átnézni a tanszék honlapját ajánlott irodalom után, vagy személyesen konzultáción megkérdezni van-e. A tanárok sem fejből nyomják, használnak forrásokat.


Azt sem hiszem, hogy a dugványozási eljárások évről évre változnának, biztos megvan valakinek az előző évi dia. Ha van változás konzultáción lehet egyeztetni.


Én is reál szakon végeztem, sok ábra, sok képlet levezetés, meg kell tanulni hatékonyan jegyzetelni és használni a rendelkezésre álló eszközöket.

2023. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!