Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 600-700 oldalt meg lehet...

600-700 oldalt meg lehet tanulni 6 nap alatt?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy beosztanám, hogy maximum 100 oldal, és azt 4*25 oldalanként egy nap.. Ha így tanulnék, ez a tudás használható lenne? Egyetemen hogy tanulnak meg ennyit? Vagy lehetetlen? Magolós-megértős tárgyakról lenne szó. Nem számolgatós.

2023. máj. 11. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Képtelenség. Még fényképező aggyal is.
2023. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Nekem olyan agyam van hogy ha elolvasok egy hosszabb szöveget (100-200 oldalas) akkor annak rögzül a 90%-a körülbelül. Ha mégegyszer elolvasom akkor nagyjából 95%-át megjegyzem. Nyilván nem szóról szóra mondom vissza mint a verset de ha egy nagyobb témáról beszélni kell akkor simán el tudom mondani a lényeget és levezetni a következtetéseket.


Szóval igen, még rövidebb idő alatt is bőven elsajátítható a tudás. De én úgy csinálnám hogy 4 nap alatt elolvasnám az egészet 2x aztán a maradék 2 nap alatt ismételném - úgy fixen jó lesz.

2023. máj. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Intelligencia tárgyakkal igen.
2023. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem menne. 50-60 oldal a limitem per nap. Viszont az ilyen gondolkodós matekos tétel-bizonyítás jellegű. Ennyi az, amit meg tudok tanulni és másnal, vagy egy héttel később 5-ösre vizsgázni belőle. És ezt max 3-4 napig tudom tolni, utána kell egy nap lazaság. Pihenőnapokkal 2-3 hét amit bírok.

Most fogok diplomázni.

2023. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, de nem lehetetlen.

Egyrészt a képességeidtől, főleg a középtávú memóriádtól. Ez egy adottság, ami fejleszthető. Egyetemen, aki ilyen magolós szakra jár, az rá van erre állva, úgy lehet. Ha ez az első alkalom, akkor nem biztos, hogy menni fog.

Mennyire ismered alapból a témát? Magyar töri szigorlatra egy kb. 600 oldalas könyvet vágtam be és is anno, csak 4 nap alatt. Viszont a magyar történelmet nem akkor és ott tanultam először, ez inkább volt egy felfrissítő, rendszerező tanulás, hiszen tanultam általános majd középiskolában is és a fősulin is akkor már vagy 2 éve. Ha teljesen új vagy alig tanult témáról van szó és egy csomó új szakkifejezést is meg kéne tanulni, akkor ez nem fog menni.

Milyen a téma? Mennyi a konkrét tény, amit tudni kell és mennyi a rizsa? Nekem a rizsa tanulása könnyen ment.

Mennyire érdekel ez egyáltalán? Ha érdekel, akkor valószínűleg motiváltabban és könnyebben tanulod, meg valószínűleg már tudsz a témából pár dolgot az segíthet, ellenben ha csak kötelező, de magasról nem érdekel el fognak kalandozni a gondoltaid és nehezebben is ragad meg bármi.

Hogy mennyire használható ez a tudás? Ezt komolyan megkérdezted? Ez a fajta tudás nem arról szól, hogy valaha is használni fogod, hanem hogy legyen meg a vizsga oszt jónapot. Rengeteg tárgyból vizsgáztam le 1 napot készülve, általában ötösre. Ilyen az agyam, könnyen tanulok. Viszont ez nem tudás. Kb. két hétig-1 hónapig tart. Szerencsére a legtöbb úgy is tök felesleges tudnivaló volt. Amit ténylegesen használok a munkám során az meg visszajött, és mivel napi szinten szükséges, ezért tudom is.

2023. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

21.32

Egyiket illetően alapból eléggé ismerem a témát, mert órákon odafigyeltem mindig, és jegyzeteltem, csak itthon nem mindig ültem neki tanulni.

A másik tárggyal kapcsolatban van előismeretem, 3 évig tanultam, de abból kevesebb valamivel. Ezt egy tanfolyamon tanulom, ami egyszerűen magyaráz, fél órásak a videók, és szerencsére nem száraz a tananyag. Viszont ez kevésbé vészesebb. Az előbbi nagyobb anyag.


Téma-rizsa tekintetben olyan is-is. Vannak konkrét tények, amiket tudni kell, de egy része csak körítés.


Határozottan érdekel, a továbbtanulásom függ tőle. Legalább 55-50%-ot el kéne érnem mindkettőn.


Azt, hogy mennyire használható a tudás úgy értettem, hogy amit most bemagolok, azt komplexebb feladatoknál mennyire tudom majd használni.. Valamennyire leülepszik -e. Vagy csak ilyen felületes tudás lesz -e csak. De igazad van. Tényleg csak az a fontos, hogy legyen meg a vizsga. Hát, reméljük, teljesíthető a dolog.. Mindenesetre köszönöm a válaszod!!:)

2023. máj. 11. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
szerintem ne tedd ezt magaddal
2023. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem
2023. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!