Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kb mettől meddig tart az...

Kb mettől meddig tart az oktatás a féléveknél?

Figyelt kérdés

a szorgalmi időszakra gondolok.

van egy februártól június végéig, és egy szeptember elejétől december végéig? vagy hogy van? ahhoz kéne hogy levelezőn hány szabit kell kivegyek. 2hetente van a képzés ugye. decemebrben mennyi szünet van?


2023. máj. 10. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk szeptember elejétől december elejéig/közepéig, majd február elejétől május közepéig van szorgalmi időszak. Két testvérem van, mindkettőnél hasonló a szorgalmi időszak kezdete-vége, max. 1 hét az, ami előszokott fordulni eltérésként az én karom és az övéjük kezdése közt.


Decemberben mennyi szünet van? Nincs szünet. Mármint, nálunk úgy van, hogy december elején/közepén vége a szorgalmi időszaknak, és akkor jön 1-2 hét vizsga időszak, majd jön a karácsony. Nálunk a vizsga időszak "szüneteltetve" van kb. dec. 20-tól jan. 3-ig, szóval akkor hivatalosan nálunk nincs vizsgaidőszak. Viszont sok más karon nincs ilyen, hanem egyben van a vizsgaidőszak, és simán berakhatnak december 28-ra is vizsgát (pl. testvéreméknél is már előfordult ilyen többször is) Szóval olyan konkrét "szünet" nem feltétlen van.

2023. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adott egyetemen kéne megnézni a tanév rendjét.


Nálunk szeptember közepe-december közepe szorgalmi időszak, majd egyből vizsgaidőszak február kezdetéig. Ott van kb 1 hét maximum az utóvizsgákra.


És akkor februártól május közepéig megint szorgalmi, majd július elsejéig (kb. megint vizsgaidőszak (szintén nincs a kettő között szünet).


Ez nappali.

2023. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nezegettem de konkretat nem talaltam mindketto felevrol, MATE ami erdekelne de eleg kaotikus minden, leepitesek, atszervezesek, semmit nem mond senki, meg a szakdolgozatrol se.. csak a szabijaimat szamolgattam azert nagyjabol erdekelt a dolog:)
2023. máj. 15. 07:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!