Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sikerülni fog az emelt szintű...

Sikerülni fog az emelt szintű matek érettségi?

Figyelt kérdés

Jelenleg 10. osztályos vagyok egy elég erős gimnáziumban.

Megnéztem pár középszintű matek érettségit és szerintem elég könnyű feladatok vannak bennük. Viszont amikor bármelyik emelt szintű matek érettségit nézem meg, akkor teljesen kétségbe esek, mert egy feladatot se tudok megcsinálni.

Képes leszek 2 év alatt olyan mértékű tudást elsajátítani, hogy ötös legyen az emelt matekom?


2023. máj. 4. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fakultáció választása és komoly tanulás mellett igen.
2023. máj. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Még a 10.-et se fejezted be, és egyébként sem tudjuk, hogy mennyire vagy jó matekból...


"Megnéztem pár középszintű matek érettségit és szerintem elég könnyű feladatok vannak bennük."

Ne csak megnézd, hanem oldd is meg, mégpedig időre, hogy lásd, mennyire megy jól. Az, hogy könnyűnek tűnik, még nem biztos, hogy azt jelenti, hogy valóban könnyű is.


"Viszont amikor bármelyik emelt szintű matek érettségit nézem meg, akkor teljesen kétségbe esek, mert egy feladatot se tudok megcsinálni."

1. Nem az a cél, hogy "megoldd", hanem hogy próbáld meg megoldani. Egy csomó mindenre kaphatsz részpontszámot akkor is, ha a megoldásig nem jutsz el. Így is összejöhet a 60%, ami az ötöshöz kell.

2. Semmilyen tantárgyból sincs semmi értelme az érettségivel stresszelni magad fölöslegesen már 10.-ben, legfeljebb abból, amelyiket a továbbiakban már nem fogod tanulni, tehát amelyikben már eljutottál a tananyag végére; meg idegen nyelvből (ha a könyv, amiből tanultok már eléri a B1-es szintet, akkor lehet kóstolgatni a középszintet, amikor meg már B2 szintű könyvből tanultok, az emeltet).

2023. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
10.-et se fejezted be! Vagy már 16 éves? Ha nem, akkor kotródj a büdös francba az oldalról! 16 éven aluliak nem használhatják!
2023. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Én idén emeltezek matekból, és igen szerintem hatalmas különbség van a közép és az emelt matek között. Közepen elég nagyjából tudni a dolgokat, de emelten már érteni is kell az összefüggéseket, levezetéseket. Egyébként bárkinek sikerülhet az emelt, ha gyakorol, és tanul rá. Ha írsz egy jó emelt érettségit akkor kb bármilyen reál orientált szakon megállod a helyed (villamosmérnöki, mérnökinfó, gazdinfó, gazdasági szakok, stb)
2023. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ha írsz egy jó emelt érettségit akkor kb bármilyen reál orientált szakon megállod a helyed (villamosmérnöki, mérnökinfó, gazdinfó, gazdasági szakok, stb)"

Nem, ez azért messze nincs így. Hiába írsz jót, ha nincs mögötted olyan suli, ami megtanított tanulni. Ha csak okos vagy (és így összejön a jó emelt), de lusta, és gyenge suliba jártál (ami nem tanított meg rá, hogyan győzd le a lustaságodat), simán kihullasz az egyetemről.

2023. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
64%

3-as

"10.-et se fejezted be! Vagy már 16 éves? Ha nem, akkor kotródj a büdös francba az oldalról! 16 éven aluliak nem használhatják!"


Ugye tudod hogy 10-ben 16 évesnek lenni az tök oké? Én pl. már 9. végén 16 voltam.

2023. máj. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#2

Én úgy gondolom elég jó vagyok matekból. Lassan vége van a tanévnek és idáig dicséretes vagyok belőle egy erős gimnáziumban. Viszont hiába vagyok belőle jó, ha nem vagyok képes megoldani egy emelt szintű feladatot se még, akkor nem kizárlt, hogy jó okom van az aggodalomra.

Azt, hogy megnéztem pár feladatot, azt úgy értettem, hogy meg is oldottam.


#3

Elmúltam 16 éves. Viszont ha nem is lennék még 16, akkor se gondolom, hogy kotródnom kéne a büdös francba. Lehet ezt szebben is!

2023. máj. 5. 23:03
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
7-es! Nem, mert a kis 16 éven aluli ....ok teszik tönkre ezt a régen nagyon jó közösséget!
2023. máj. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Catfan2 válasza:
52%
Melyik gimnáziumba jársz?
2023. máj. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!