Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az első félévben nagy a...

Az első félévben nagy a szórás az egyetemeken?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 25. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyeteme válogatja. Sok helyen később következnek a szórótárgyak.
2023. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Szakfüggő. Egy komoly informatikus, mérnöki, matek szakon igen, viszont egy egyszerű tanári vagy bölcsész büfészakon nem.
2023. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
2. Tanárin folyamatos a szóródás, ez tapasztalatom.
2023. ápr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Közgázon nálunk a 2. Szemeszterben indult a lemorzsolódás, a 3. Szemeszter a szóró. De mondjuk még mindig nem lehet olyan szintről beszélni, mint a durván reálos szakokon.
2023. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is pl első év után elmegyek levelezőre, mert másik egyetemet fogok kezdeni ami csak nappalin indul.

De nem azért, mert túl nehéz lenne.

Sok ember van így, hogy bizonyos okokból nem folytatja ugyan ott a szakot.


Nem kell félned, ha ezt a szakot akarod, meg fogod csinálni.:)

2023. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Azért szakja válogatja, de szerintem inkább 2. az mert utánna kieshet az illető fizetősbe.


Első félév azért nehéz, mert nagy a szabadsága az embernek és nagyon sokan csak utolsó pillanatban jönnek rá, hogy hoppá tanulni kéne.

Nekünk már az első félévben volt szórótárgyunk, de a többi félévben is volt 1-1 ami ritkította a népet

2023. ápr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért (is) nagy az első félévben a szóródás, mert sokan akkor jönnek rá, hogy igazából nem azt kapták, amire számítottak. Én anno konkrétan az első órámon megismerkedtem egy évfolyamtársammal, több órát is véletlenül együtt vettünk fel, de szerintem már azt a félévet sem vitte végig, át akart menni másik szakra, mert az nagyon nem tetszett neki. Az is biztos, hogy rá kell hangolódni az egyetemre, nem elég annyi tanulás, mint gimiben, és igen, a szülőktől való szabadságot sem tudják néhányan jól kezelni. Ettől függetlenül, ha tetszik a szak és tanulsz is, menni fog.
2023. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább a másodikban szokott lenni nagy szórás, átsorolás, illetve a 0 kredites, teljesíted, vagy kirúgnak típusú tárgyak nem teljesítése miatt. Első félévben amiatt léphetnek ki sokan, mert rájönnek, hogy nem is azon a szakon akarják folytatni.
2023. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!