Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire megbízható a felvi.hu...

Mennyire megbízható a felvi.hu pontszámító kalkulátora?

Figyelt kérdés
Az eredményeimre 400 pontot mutat, de én a pontokból 365-öt számolok össze. Valami olyat is beleszámol, amit nem mutat?

2023. ápr. 13. 00:20
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Itt olvastam:

[link]

2023. ápr. 13. 04:25
 22/27 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet választani, hogy a

1. tanulmányi pontok + érettségi pontok + többletpontok,

2. érettségi pontok kétszerezésével + többletpontok,


szerint számolják? Vagy ezt hogyan döntik el?

2023. ápr. 13. 04:49
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
Túlszámolja, nagyjából 10-15%-o rá kell tenned a saját pontjaidban!
2023. ápr. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
#22 ezt válaszoltam meg a legelső válaszomban. Nem választhatsz, de a rendszer az összes lehetőséget figyelembe veszi, és csak az a számítási mód lép érvénybe a te esetedre, amivel konkrétan te, a saját adataiddal a lehető legtöbb pontot megkapod.
2023. ápr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Itt a mérnökinfóra 510 jelentkezőt ír. Ez rettentő sok, tehát ebből kevés ponttal biztos nem nyernék felvételt, nem?"

Az eléggé relatív, hogy mi a "rettentő sok". Van olyan szak, ahol már az első helyes jelentkezők száma is 4-5-szöröse a felvehető hallgatók számának. Ez ahhoz képest egyáltalán nem sok, mert az 510 az az összes jelentkező, közülük sokan valószínűleg csak tartaléknak jelölték meg ezt a szakot, ha esetleg az első helyekre nem vennék fel őket. Itt az első helyes jelentkezők száma 103 és ez tavaly is pontosan ugyanennyi volt. De ebből még nem tudsz biztosra következtetni, mert az idén nem nyilvános adat, hogy hány főt vesznek fel az adott szakra. Ha a tavalyi 98 főhöz képest idén csak 50-et fognak felvenni, akkor nyilván magasabbak lesznek a pontok, ha 200-at, akkor meg alacsonyabb. Ezért írtam, hogy az oda jelentkezők és a férőhelyek száma is fontos.


"Vagyis az új rendszerben sem valószínű, mert gondolom annyira drasztikusan nem változik."

De igen, jövőre drasztikus változások lehetnek a ponthatárok tekintetében, mert ahogy írtam korábban, nagyon megváltozik az egész felvételi rendszer. Nem csak a többletpontok tekintetében, hanem pl a középszintű érettségin elért eredmények nem 100%-ot fognak érni, hanem az elért eredmény 2/3-át (tehát ha írsz egy 100%-os közepet, akkor az csak 67 pontot fog jelenteni, a mostani 100 pont helyett), de említhetném azt is, hogy nagyon sok tárgy esetén az érettségi követelmények és a feladatlapok felépítése is sokban el fog térni az eddigiektől (matek-fizika terén nem tudom, de az emelt biosz például sokkal nehezebb lesz mint eddig) és nyilván egy nehéz vizsgán kevesebb pontot fognak elérni a diákok, amik pedig a ponthatárokat is erősen befolyásolni fogják. Szóval semmi értelme nincs az eddigi ponthatárokhoz viszonyítani, ha az új rendszerben fogsz felvételizni.

2023. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

#20: Inkább a felviről tájékozódj. A 17-es válaszban leírtam, hogy hol találod a 2024-től érvényes követelményeket.

(Engem nem érint a jövő évi rendszer, így abba nem ástam bele magam ennyire részletesen.)

2023. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Imádom ezt az országot, ellehetetlenítenek mindent.
2023. ápr. 13. 17:47
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!