Az ELTE-ÁJK jogász szakon az Alkotmányjog 1-2. miért ennyire szívatósak?
Harmadszorra vettem fel. Vagyis harmadszorra hallgattom/tanulom meg a tananyagot és a C típusú vizsga még mindig nem megy.
Nagyon sokat tanulok rá, ezzel kelek és fekszem, de a tesztkéréseken minden alkalommal 30% körülit érek el...
Miért csinálták meg ennyire szopatósra? Miért nem lehet tényleg átmenni rajta? Persze nem csak nekem nem megy, nagyon sokaktól hallom, hogy panaszkodnak, hogy nekik sem sikerül...
Hogy lehet ennyire genya ez a tanszék? Csak szeretném befejezni az egyetemet! Minden más tantárgyból, tanulással át lehet menni. Itt miért nem?
Mert nyomorult a tanszék. Én emiatt a tárgy miatt mentem át más egyetemre, ahol alkotmányjogból írtam a szakdolgozatomat...
Olyan népszavazásos kérdéseken ment a buktatás az én időmben az ELTE-n (el kellett dönteni, hogy lehet-e szavazni róluk vagy sem, illetve ezt jogszabályokkal indokolni), amelyeknél a valóságban sokkal gázabbakról is lehetett népszavazni a gyermekvédelmi törvény kapcsán...
Emlékszem, volt olyan vizsga, ahol közel 70% bukott! Ha az országban a legkiválóbb hallgatók (akik több nyelven beszélnek és nagyon szép érettségi eredményekkel nyernek felvételt) 70%-a bukik, ott igenis a tanszékkel van a baj.
Mindenesetre ne vegye a kedvedet a jogi pályától ez a vizsga. Sok más egyetemen angyalok tanítanak az alkotmányjog tanszéken. Csak azért, mert néhány phd hallgató szívózik veled 1-2.évben, még lehetsz igenis remek jogász.
Akár az elte-n folytatod, akár jobb helyen, sok sikert hozzá!
#2. "Emlékszem, volt olyan vizsga, ahol közel 70% bukott!"
Ez mostanában is gyakran előfordul, több áldozatot szed, mint a Római jog (arról nem is beszélve, hogy jobban megcsúszol, ha ez nincs meg, mintha a Róma nem sikerül).
"amelyeknél a valóságban sokkal gázabbakról is lehetett népszavazni"
Ezzel én önmagában nem látok problémát. A tanszék megtanítja, hogy jó, felvértez azzal a tudással, amivel rá tudsz mutatni, hogy a gyakorlatban mi az, ami viszont nem jó. Ez szerintem tökre fontos dolog.
Amúgy miután többször elnyerték a nem túl megtisztelő "legkevésbé hallgatóbarát tanszék" címet, változtattak a mentalitásukon. A vizsgák nem lettek könnyebbek, de nincs annyi indokolatlan f@szság ma már, mint korábban.
Ehhez képest van, aki a Pp-n könnyebben átcsúszik, mint az AJ-n.
Az a legbosszantóbb, hogy egy ilyen semmilyen tárgyon bukok, nem is a méltán rettegett rómán, ami elsőre sikerült.
Genyák a kérdések és az egész vizsgának van egy fajta "a tanulónak nehéz megírni, tanárnak könnyű javítani" vonulata is!
Ők is voltak hallgatók, tudják milyen kiszolgáltatott a padban ülni és csak remélni, nem lesz nehéz kérdés.
Mikor 4-6 kérdés ér egy pontot...
Komolyan szégyelhetnék magukat! Meg azt is érzem, hogy az egyetemen belül mindenki tudja mennyire kegyetlen ez a vizsga, még is hangosan csak a rómát merik szidni a hallgatók és a tanárok is.
"Ezzel én önmagában nem látok problémát. A tanszék megtanítja, hogy jó, felvértez azzal a tudással, amivel rá tudsz mutatni, hogy a gyakorlatban mi az, ami viszont nem jó. Ez szerintem tökre fontos dolog."
Egy ilyem rezsimben, ahol semmit se tudsz tenni semmi ellen valóban nagyon fontos, hogy tudd az alkotmányjogot, miközben már lassan alapelvek alig érvényesülnek. ELTE-s tanárokat erről értesítették már? Vagy még mindig úgy hiszik, hogy értemed komolyan venni a jogot? xD
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!