Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen erős laptop kell...

Milyen erős laptop kell mérnökinfóra?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 8. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Semmilyen erős. Amíg nincs deep learning órád, ahol neurális hálót kell idomítanod, tökmindegy, hogy milyen laptopod van.


Azért minimum 16GB RAM és i5-ös processzor nem árt. Nekem 32GB RAM és i7-es processzorom meg egy NVIDIA GPU-m van, ez elhasítgat.

2023. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell túlgondolni. Egy középkategóriás laptop bőven elég. Sőt, laptop nélkül is el lehet végezni a képzést.

Vegyél használt ThinkPad-et. Azok bírják a strapát, nem túl drágák. Egy T480 kihúzza MSc végéig is simán.

2023. ápr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Lehet neked bármilyen szuperlaptopod, ha nem tudod az anyagot. :))
2023. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
A játékoknak sokkal nagyobb hardverigényük van mint az egyetemi feladatoknak :)
2023. ápr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es válaszhoz kiegnek: én villanyon voltam, de bőven elég volt a T480 (sőt, overkill volt. i5-8250U, 32GB RAM, 1TB NVMe SSD)

Több virtuális gép futott, plusz FPGA szintézis egy böhöm nagy RTL-re. A PLC-s szoftvereket is simán vitte, az AutoCAD-et és PCB tervező szoftvereket is. Persze ha óriás poligonú 3D modelleket néztem volna, akkor kellett volna dedikált GPU.

Mérnökinfón vicces módon, de jóval kevesebb is elég. Állítom egy T450s is overkill. A beadandók, házik, egyebek nem nagy programok. Ha felzabálja a memóriát meg a CPU-t a programod, akkor azt te írtad meg rosszul :D

Ha neurális hálóznál, vagy GPU intenzív / multicore CPU intenzív loadokkal küldenéd meg a gépet, akkor meg célszerű bérelni cloudon erőforrást (MS Azure, AWS, vagy az egyetem HPC-je ha van) mert nem éri meg csak ezért venni egy drága gépet. Ha minden igaz hallgatóknak van valamilyen Azure hozzáférés is.

2023. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszállok a thinkpad ajánlók közé! Viszonylag olcsó, strapabíró és nagyon erős.
2023. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól le lettem pontozva, pedig milyen jót írtam. Ki nem fossa le a laptopodat? Értem én, mérnökinfó, de ki nem szarja le? Veszel egy laptopot amin tudsz ezt azt csinálni, de úgyse emiatt végzed el a képzést. Az ilyen m,ilyen számológépet vegyek kérdések is tök hülyeségek, nem a számológép miatt tud valaki matekfeladatokat megoldani vagy nem megoldani. Mármint nem amiatt, hogy mittudomén milyen casioja van vagy egy majdnem ugyanolyan mittudomén milyen másik casio.
2023. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár a te kérdésed annyiban normális, hogy nem konkrét laptopra kérdeztél rá, hanem milyen erősségre, az végülis nem totál hülyeség, mint a milyen számológépet vegyek xy szakra című hülyeségek. Ha nem tudod a matekot, lehet neked bármilyen csilivili számológéped. De ha tudod, nem kell csilivili, hogy megírd a zh-t.
2023. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát én most nyomom a 6. félévet mérnökinfón egy thinkpad x250-el, de mellette van otthon egy viszonylag épkézláb asztali gépem.


Szerintem a legintenzívebb program amit használni kellett az a matlab/simulink volt, ahhoz nem árt egy viszonylag új i5 vagy egy régebbi i7. 16GB RAM és integrált vidikártya szerintem bőven elég ha nem fogsz otthon deep learning modelleket futtatni meg gamelni.


Programozáshoz szinte bármilyen régi vas elég. Esetleg ha jobban szeretnél foglalkozni szimulációkkal (áramkör simek vagy pl. robotikában használatos szoftverek) akkor talán már megéri venni egy olyan laptopot amiben van dedikált kártya is de itt az a trade offer, hogy nem lesz olyan hordozható meg gyorsan le fogsz merülni.


Én úgy választottam laptopot, hogy csak bevágom a táskába és tudok vele rohangálni órákra, megbeszélésekre stb... de nem adja meg magát egy picike kis programozástól. Ha meg valami overkill mérnöki szoftvert kell használjak akkor meg szépen leülök az asztali gépem elé és ott megcsinálom amit meg kell.


Összegzésnek annyi, hogy úgyis csak a wordben fogod szerkeszteni a jegyzőkönyveid órák hosszat (itt jön elő az akksi idő, mert két óra között be tudsz ülni valahova és ott megcsinálni a kis dolgaidat) meg néha néha írsz két Hello World! komplexitású kódot C-ben vagy Javaban.


Ja meg még így eszembe jutott a végére, hogy esetleg érdemes lehet kapásból felrakni rá egy linux distrot is dual bootban mert szinte biztosan használni fogjátok/hasznodra fog válni később, ebből kifolyólag a thinkpadeket ajánlom mert elég jó a linux kompatibilitásuk.

2023. ápr. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!