Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika Bprof helyett FOSZK?

Informatika Bprof helyett FOSZK?

Figyelt kérdés
A Bprof lett volna a vágyott szakom már egy egész éve, de a meglévő diplomámmal egy éve nem vesznek fel sehova, ezért sehogy nem tudtam kifizetni egy érettségit. Akartam volna egy szép emeltet, de ez csak álom maradt. Ami nem jó az az, hogy már egy semmirekellő kettes közép informatika érettségi tudással is fölvennének, HA van róla papírom. Ennyi még egy kerti bokornak is megvan, nekem pedig biztosan több, mert a túl sok szabadidőm miatt magamtól tanulok informatikát, főként oktatóvideókat nézek, programozást is, így nagyon jól megértem és szeretem is. Naphosszat ezt csinálom, mert nem tudok mást. Ha pedig így hozta a sors, akkor maradok egy FOSZK szintjén. Évet kihagyni nem fogok, mert most is egy olyanban vagyok és ez gyalázatos. A Bprof oldalán azt írják, hogy utána csak válogatni kell az állások között. Egy FOSZK-kal biztos nem, többre lennék képes de most mégis ennyivel kell beérnem. Prog.infó Msc-t meg hasonlókat ne írjon senki, ezek az opciók csak, amiket írtam! Ezek a reálisak és vonzanak is, illetve azért is mert ezzel a BA-val amit nagyon nehéz volt megcsinálni, nem jutottam semmire.

2023. ápr. 8. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Semmikép. Inkább BSC, nagyon-nagyon sok helyen a belépő a diploma.(nyilván vannak sufni cégek ahol józsi emeltezett infóból, akkor ő már tud programozni for sor in adatok: ) azt mehet a termelés :D
2023. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A FOSZK-ra mondod hogy semmiképp, vagy a Bprof-ra is? Hiába ér kevesebbet, nekem az lenne az ideális, mert azt meg is tudnám csinálni
2023. ápr. 8. 12:27
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
A foszk semmiképp
2023. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Milyen BA-d van?! Nem mindegy.


Amúgy tökmindegy. Diploma - diploma. Iratkozz be egy fél éves bootcampre, és keress junior fejlesztői állást. Vannak területek, amikhez tényleg elég egy bootcamp, a többit meg megtanulod menet közben. Egy frontend fejlesztéshez például tökéletesen elég, ha megtanulod rendesen a JavaScriptet, Reactet, HTML/CSS-t, gyakorolsz egy kicsit és ennyi. Felesleges ehhez informatikai diploma.

2023. ápr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden álmom lett volna az a Bprof infós szak, de az élet hozta úgy, hogy más utat kell választanom. Legalább az informatikából, és a benne dolgozásból nem estem teljesen ki. Na pont ezek amikre amiket írsz, arra azt mondom hogy elsajátítottam: - HTML, - CSS, és - JavaScript. Nagyon élvezem ezeket és tényleg nincs jobb dolgom mint ezeket tanulni, legalább az interneten nagyon sok anyag elérhető ingyen.
2023. ápr. 8. 23:12
 6/6 anonim ***** válasza:
29%

Most tényleg nem értem, akkor mi akadályoz meg… a feladat adott.


(1) Szerezz bárhonnan egy gyakornoki állást. Rokontól, havertól, akit csak találsz. Mondd, hogy ingyen is dolgozol 3 hónapig. Ajánld fel kis cégnek, hogy csinálsz nekik honlapot.


(2) Várd meg, amíg a Udemy-n 4000 huf lesz egy kurzus, és ruházz be pár Maximillian Schwarzmueller kurzusba. Van neki JavaScript, TypeScript, React kurzusa, meg van egy jópofa Clean Code kurzusa is. És told ezeket végig.


(3) Kicsit más szakma, de képezd magad online marketingből is. Szerezz Facebook, Google Ad certifikációkat. Jól mutat, hasznos.


(4) Szeretnél valami papírt? Iratkozz be egy Coursera vagy edX specialization-re, vagy esetleg Udacity nanodegree-re. Ez utóbbival trükközni kell kicsit (beirakozol a free hónapra, a végén meg lemondod. Nem engedik majd lemondani, felhív egy ügynök. Neki rinyálsz, hogy ez qva drága neked, szegény kelet-európai vagy. Fel fogja ajánlani, hogy €100/hónapért is járhatsz. Ezzel a lehetőséggel élsz, és nekiállsz padlógázzal tolni a kurzust és 2 hónap alatt befejezni.)


Tényleg felesleges ehhez diploma, csak a bajnak van. Amire szükséged lesz (például adatstruktúrák és algoritmusok, design patternek stb.) azokat meg tudod tanulni Udemy-ről a célnyelven, azaz például JavaScript-ben. De van full ingyenes atom jó algoritmus kurzus a Courserán a Princeton egyetemtől – a leghíresebb könyv szerzőitől. Stb. Sokkal jobb színvonalú az oktatás, mint egy BProfon.


Amihez tényleg egyetem kell, az meg neked valószínűleg úgyis overkill lenne a nagyon nehéz matek miatt (data science, operációs és beágyazott rendszerek stb.).

2023. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!