Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az egyetemi és...

Mi a különbség az egyetemi és a főiskolai diploma között?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan eséllyel kap munkalehetőséget egy főiskolán végzett, mint egy egyetemen végzett ember?


Pedagógiai képzésről van szó.


2023. márc. 28. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ma már kevés főiskola van, egyre több intézmény válik egyetemmé, meg a bolognai rendszer óta nincs is nagyon értelme főiskoláról meg egyetemről beszélni, mert tulajdonképpen ami régen főiskola volt, lett a Bsc/BA szak, az egyetem meg lett az MA/MSC szak. Tulajdonképp ugyanúgy van alapszak mindkét helyen, nyilván mester és osztatlan szakok csak egyetemen indulhatnak, ha jól tudom.
2023. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

"nyilván mester és osztatlan szakok csak egyetemen indulhatnak, ha jól tudom"

Most akkor "nyilván", vagy "ha jól tudod"? :)

2023. márc. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

"Ugyanolyan eséllyel kap munkalehetőséget egy főiskolán végzett, mint egy egyetemen végzett ember?"

Nem, mert egy egyetem neve mindig jobban cseng, mint egy főiskola neve, ha a végzettséget ugyanúgy hívják is.

2023. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mindegy hogy véletlen ezt a mondatot rosszul fogalmaztam?"

Nem is te fogalmaztad, hanem a kérdező.

2023. márc. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Az a válasz az én válaszomból idézett, azt a mondatot véletlenül úgy írtam, valóban nyelvhelyesség terén van benne hiba, ettől függetlenül bírom, amikor valaki csak ezért kiragad egy mondatot, hogy belekössön.
2023. márc. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
35%
Régen a tanulással töltött idő. Mostanában minden Egyetem lett.
2023. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Régen a tanulással töltött idő. Mostanában minden Egyetem lett."

Azért nem minden, és igaz, hogy azóta jobban meg kell nézni, hogy milyen végzettségről van is szó, de az egyes végzettségek közötti különbség a tanulással töltött időben most is megvan, úgyhogy az azért informatív.

2023. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!