Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskola és egyetem között mi...

Főiskola és egyetem között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2020. jún. 17. 03:30
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
A főiskola a BA/BSc szintnek felel meg, az egyetem pedig MA/MSc-nek.
2020. jún. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
A főiskolán nincs mesterképzés. Amennyiben az egyetemen csak egy alapkézpzést végzel el, az kb egy főiskolai végzettség szintjén van. Persze az egyetemek kicsit színvonalasabbak, bár ez nem mindig elmondható, mert már lassan minden főiskola a 280-as ponthatárával egyetem címet kap.
2020. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Főiskola jelenleg nem létezik, a múltban szerzett végzettségeket hívják így, az első válaszoló jól mondja, csak rosszul fogalmazta, ezért lett lepontozva. Ami régen főiskola volt (3éves képzések), az a BA/BSc ami jelenleg már egyetemnek van nevezve. És ami ugye + 2 vagy az 5 éves képzések voltak az egyetemek régen. Ma már mind az alap, mind a mesterszakokra az egyetem szót használjuk hivatalosan, tehát ilyen módon nincs főiskola, de aki abban az időben szerezte meg amikor még volt, az úgy mondhatja a saját végzettségét.
2020. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as de akkor pl a Tan Kapuja Főiskola miért főiskola?
2020. jún. 25. 23:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom nem akarták átnevezni csak azért, mert jogilag megváltozott a felsőoktatás szerkezete.

Ahogy nézem náluk is van BA és MA képzés, ez is bizonyíthatja azt, hogy a főiskola ilyen formában már nem létezik az átszervezés miatt. Régen valóban nem volt a főiskolákon mesterképzés, hiszen 3 évesek voltak csak.


A gyakorlat nem változott szerintem, csak az EU-s egyetemi képzésekhez alkalmazkodva alakult ki a BA/BSc és MA/MSc rendszere.

2020. jún. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van főiskola és egyetem is... Az Országgyűlés dönthet egy főiskola egyetemmé nyilvánításáról is... [link]
2020. júl. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!