Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n miért tapsolják meg az...

BME-n miért tapsolják meg az előadót? ELTE-n egyszer sem tapsolnak.

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
mert a bme jobb
2010. okt. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Nyaliznak :) (félnek, hogy ha nem tapsolnak, akkor nehéz lesz a zárthelyi és a vizsga) Egyszer beültem az egyik haverom órájára BME-n és nekem az is furcsa volt, hogy felállnak előadás előtt. Ahová én jártam ott se ez, se az nem volt megszokott.
2010. okt. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Eltén is szoktak tapsolni, de általában tanárfüggő. A jó tanároknak általában jár taps, a legjobbaknak néha standing ovation is :D A rosszaknak nem, de ha valaki különösen borzalmas, akkor is van taps a végén, de annak örömére, hogy vége az órának. ;)
2010. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ELTÉs vagyok, nálunk is megszokták tapsolni az előadót,de csak ha jó volt az előadás :)
2010. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én vagyok, felállunk az elején és tapsolunk a végén. Van egy-két prof, akit zavar, de a többségnél ez a szokás (szte).
2010. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezzel köszönöd meg az előadást. Nálunk is mindig van taps:) Felállni csak egy-két tanárnál szoktunk az elején:)(SZTE-ÁOK)
2010. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ELTE TTK matekon nem szokás. Max, ha valami külsős előadó jön előadást tartani, akkor udvariasságból szokott lenni, de magunk között nem. Olyan volt, hogy egy tanárt, aki 4féléven át tanított minket folyamatosan, nem is akárhogy, az utolsó óra végén megtapsoltunk, de az sem az egy órának szólt, hanem az egész két évnek.

Az egész szokás kérdése. Gondolom az is belejátszik, hogy nálunk sokkal kisebbek a létszámok, így sokkal kötetlenebb hangulatúak az órák, ha benn van mondjuk max. 20, de felsőbb években inkább kb. 5-10 hallgató, mint amikor óriási termekben vannak az előadások sok száz hallgatóval.

2010. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nemzetközi tanulmányokra járok az ELTE-n és szoktunk tapsolni mi is:))Úgy hallottam, hogy az ÁJK-án a padon szoktak dübögni, ha jó volt az előadás.
2010. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ELTE-re járok nemzetközi tanulmányokra:D

Valóban szoktunk tapsolni:)

2010. okt. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy van ilyen!:)

Én az SZTE-ÁJK-ra járok, de mi egyszer se tapsoltuk még meg a professzorokat előadás végén!:)

Általában fel se állunk, ha bejönnek a terembe, kivéve egy tanárnál (de csak azért mert a csoport 99%-a retteg tőle).:)

2010. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!