Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egy tipikus "belpesti...

Milyen egy tipikus "belpesti elitgimnázium"?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy sok a szélsőliberális beállítottságú egyén (bocsánat, nem tudom jobban megfogalmazni) ezeken a helyeken és az alap szellemiség is ilyen. Ez tényleg igaz manapság? Régebben pedig pont ezek voltak a rettegett konzervatív, rideg "versenyistállónak" tartott intézmények…
2023. márc. 20. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen több ilyen elit helyről kikerült szaktársam volt, nehéz volt tartani velük a versenyt úgy hogy én egy átlag alatti vidéki gimnáziumból kerültem be, de nem is a tanulásban mutatkoztak különbségek, hanem a személyiségükben. Egyszerűen klikkesedtek, mindegyikükkel beszélgettem, jegyzeteket is cseréltünk, de ha én nem köszöntem rájuk, akkor nem is köszöntek és nem velem volt a gond, mert a többi szintén vidéki csoporttársaimmal még sörözni is összetudtunk ülni, amikor próbáltam beszervezni őket, mindig valami kifogással álltak elő.


Tudom ez nem feltétlen a gimnáziumot minősíti, de ha ott azt oktatják, hogy elit módra más embereket lenézzenek, és simogatják az egojukat, akkor én inkább távol maradnék az ilyen gimnáziumoktól. A színvonalas oktatást vidéken is meglehet kapni, aki tanulni akar az bármilyen gimiben megállja a helyét, az nem jó ha az "elit"-et úgy nevelik ki, hogy felsőbbrendűnek érezzék magukat.

2023. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyen végeztem, ahogyan az apám is és a gyerekeim is (a Fazekast, Apáczait, Radnótit, Deák téri evangélikust ismerjük belülről). Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy “szélsőliberális” (?!). Nehéz ezt a fogalmat értelmezni. Normális emberek vannak. Valóban erős a versenyszellem. A színvonalról csak annyit mondok, hogy a 8-os gyerekem az emelt szintű érettségi tételekből (!) tanul a dolgozataira, mert a tanárok konkrétan leadják az emelt szintű érettségi anyagot – 7-8. osztályban. Ez megy történelemből, kémiából, biológiából, földrajzból… a két nagy gyerekem két nyelvből jött ki C1-es nyelvvizsgával. A gyerekek több, mint 50%-a külföldön landol (szerintem a Fazekasban ez még ennél is magasabb arány…).
2023. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly végeztem ilyen gimiben, eléggé igaz amit írtál, szerintem nem volt konzervatív osztálytársam, tanárom sem nagyon, mindenki nyíltan liberális volt. A versenyszellem annyira nem volt erős, meg hajtósnak sem éreztem, de szerintem ez egyén- és tanárfüggő.
2023. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok, közben a #2-est megtudom erősíteni annyiban, hogy 3 volt egyetemi csoporttársam is a Fazekasban végzett, mind a 3 külföldön tartózkodik (USA, és ketten Anglia). Nem tudom hogy hosszútávon szeretnének-e kint maradni, de valószínűnek tartom.
2023. márc. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!