Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak hogy ne izguljak...

Mit csináljak hogy ne izguljak nagyon a dolgozatokon?

Figyelt kérdés
2023. márc. 16. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon nehéz kérdés. És nem is lehet személyre szabott választ adni anélkül, hogy jobban ismernénk Téged. Az biztos, hogy tanulnod kell! Tehát, ha a tudás mögötted van, az valamelyest csökkentheti az izgulást. De az is lehet, hogy sosem fog elmúlni, egyszerűen megtanulsz majd együtt élni vele. Én pl. ilyen vagyok. Eszméletlenül izgulós, egészen gyerekkoromtól fogva. Az iskolában, mivel olyan beállítottságú voltam, mégis sokat kértek fel versmondásra, iskolai színdarabba, ünnepségekre stb... de szó szerint féltem csinálni, előtte hatalmas drukkom volt. És van ma is, közel 50 évesen, amikor van, hogy 1000-2000 ember előtt beszélek! Megtanultam vele együtt élni, megtanultam az izgulásból kinyert adrenalint felhasználni.
2023. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mi van ha nem fogom tudni felhasználni? Ha leblokkolok ?
2023. márc. 16. 15:50
 3/8 NTBS ***** válasza:
100%
Tanulj sokat.
2023. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó hiába tanulok félek😕
2023. márc. 16. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem a szüleiddel, illetve a tanároddal kellene megbeszélned. Tudom, nagyon kellemetlen, de, ha tényleg zavarónak érzed, akkor beszélnetek kell róla. Az iskolapszichológus is segítség lehet, de elsősorban a szüleid, illetve a tanárod az, aki segíteni tud,ugyanis, ha ez kihat a tanulmányi eredményedre, akkor ez ügyben segítség is kell, hiszen, ha megvan a megfelelő tudásod, valóban sokat is tanulsz, és blokkolsz, akkor ahhoz valamilyen szinten segítség kell. Feltárni, hogy mi az, ami valóban blokkol. Nem tudom, mennyi idős vagy, de érdemes a szüleidnek jelezni ezt a problémát, és ők is beszélhetnének a tanárral. Hidd el, ettől hátrány nem fog érni.
2023. márc. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés csak egy a baj hogy középsulis vagyok már és ez van már kb nem tudom mióta. De ha elmennék ezzel a problémával a sulipsziológushoz nem nézne rám furán? Egyedül anya tudja hogy dolgozatok előtt parázok a többi ember nem.
2023. márc. 16. 17:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nem nézne rád furán. ez egy nagyon fontos dolog, szerintem édesanyáddal keressétek fel.
2023. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem nézne furán. Azért van ott hoyh segítsen.
2023. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!