Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szocoálpedagógus szakma?

Szocoálpedagógus szakma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Pályaválasztás előtt állok és folyamatosan csak egyetemeket és főiskolákat nézegetek.Szeretném megtudni, hogy pontosan mit takar a szociálpedagógus megnevezés...és hogy mennyire van ennek keletje Magyarországon és hogy mennyit lehet vele keresni...stb...

Főként szakmabeliek válaszát várom!


2010. okt. 6. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm végzett szocpeden. Először szellemi és testi fogyatékos fiatalokkal foglalkozott, utána egy ideig munkanélküli volt:/ Most kapott munkát megint, de volt benne némi protekció. Pedig ő tényleg baromira motivált, imádja amit csinál, és nagyon ért is hozzá. De egyszerűen Mo-n erre nincs pénz (még ha igény lenne is)...
2010. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én szocpedet végeztem.


Hogy mit takar a kifejezés? Sztem benne van a nevében:-)

Mire vagy kíváncsi? Hogy milyen tantárgyak vannak, vagy hogy hol lehet vele elhelyezkedni?

2010. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Előző vagyok.


Nos, keletje van, és ez egy olyan szakma, amire midig lesz szükség, ugyanis SAJNOS hajléktalan, fogyatékkal élő, hátrányos helyzetű emberek voltak, vannak, lesznek.


Mennyit lehet vele keresn? Közalkalmazottként qrva keveset. Én négy éve ebben dolgozom, 126 a bruttóm. Semmiféle plusz juttatás nincs!(ruhapénz, étkezési utalvány)

Ha szeencséd van, dolgozhatsz apalítványnál, ott kicsit több a pénz, de több a munka is.


Egyébként szép szakma, kár h nem fizetik meg.


Én a gyermekvédelemben dolgozom, előtte fogyatékos gyerekekkel foglalkoztam.

2010. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából engem is a szakma szépsége miatt érdekel.Nagyon szeretnék hasonló ágazatban elhelyezkedni, csak sajnos nem vagyok elég tájékozott a témában és nem nagyon tudom, hogy milyen szakmát is választhatnék.:/
2010. okt. 6. 19:33
 5/8 anonim válasza:
Gyógypedagógia szak is szép szerintem, én is pályaválasztás előtt állok :)
2010. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem csak jövőre ez a helyzet,én vagy gyógypedagógus,vagy szoc.ped. vagy ápoló szeretnék lenni.

egyszerűen nagyon szeretek emberekkel foglalkozni.mondjuk érdekel a pszichológus is,de ahhoz nem vok annyira jó tanuló h 450 pontom legyen.

de a 350 még elérhető :)

2010. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi a különbség a gyógyped. és a szocped. között?
2010. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A gyógypedagógus testi vagy szellemi fogyatékkal elő gyermekekkel foglalkozik.

A szociálpedagógus elsősorban szociálisan hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozik.

2010. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!