Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a diplomaátadó...

Mi értelme van a diplomaátadó ünnepségnek?

Figyelt kérdés
Én ezt egyáltalán nem értem, felesleges ekkora felhajtás szerintem. Annyi értelmét látom, hogy a professzorok jópofozónak egy kicsit a szülők felé, a hallgatók meg tudják, hogy ők igazából széjjel szivattak minket. Annyi is lehetne, hogy 1 hétig átvehető a tanulmányi osztályon, utána csak előzetes egyeztetéssel. (Ballagás ... is felesleges szerintem, semmi értelme). Valaki magyarázza el, hogy egy végzett hallgatónak miért is jó, mi pluszt ad?

2023. febr. 20. 20:31
1 2
 11/16 NTBS ***** válasza:
28%
Hagyomány. És kb. Ennyi értelme van.
2023. febr. 21. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"Annyi is lehetne, hogy 1 hétig átvehető a tanulmányi osztályon"

Erre most is van lehetőség. Hajrá, vedd át így! Az elsőt én is így vettem át, mert nem éreztem "megérdemeltnek" a diplomámat (hosszú sztori, de röviden imposztor szindróma miatt), viszont a másodiknál már elmentem a diplomaosztóra, mert meg akartam tapasztalni ezt is.

A diplomaosztó lezár egy addigi életszakaszt, ugyanúgy, ahogy a többi ballagás. Egyesek sok energiát fektettek az egyetembe, és jó érzés nekik, hogy egy picit őket ünneplik, kezet fog velük a rektor/dékán/akárki, megtapsolják őket, stb. Semmi ciki nincs ebben, a legtöbben szeretik, ha elismerik a munkájukat. Lehet, hogy te inkább elfelejtenéd az egészet, de mások nem biztos, hogy így vannak ezzel. Nekik jól esik, hogy az egyetem is elismeri őket, nem csak a szüleik.

"a professzorok jópofozónak egy kicsit a szülők felé"

Hát nem tudom, nekünk ott sem voltak a tanáraink a diplomaosztón. De ha ott lettek volna sem foglalkoztak volna a szülőkkel. Semmi közük hozzájuk, nem ismerik őket, csak a felnőtt (!) gyerekeiket tanították. Még a tanítványaikat sem ismerik meg sokan, főleg a nagyobb szakokon. Pont nem érdeklik őket a szülők.

"a hallgatók meg tudják, hogy ők igazából széjjel szivattak minket"

Megint elképesztően általánosítasz. Attól még, hogy neked ilyen élményeid vannak, másnak még lehetnek másfajták. Nekem a legtöbb tanárom teljesen korrekt volt, magas, de reális elvárásokkal. Nem a negatívumok jutottak volna eszembe, ha ott lettek volna a diplomaosztón.

Ez pont az a mérföldkő, ami megérdemli az ünneplést. A legtöbbeknek tényleg sok munka, mire idáig eljutnak, hadd örüljenek már egy kicsit, hogy valaki megtapsolja őket. Én például semmit nem kaptam a szüleimtől diplomaosztóra (nem is vártam el, félre ne értsd). Tudtam, hogy büszkék rám meg minden, de nem tagadom, jól esett a taps, a kézfogás, stb. Akkor is, ha nem csak és kizárólag nekem szólt, hanem a csoporttársaimnak is. De az ő sikerüknek is örültem, mert tudtam, hogy nekik is annyi munkájuk volt benne, mint nekem.

2023. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert mégis mit ünnepeljenek az emberek? Mi értelme akkor a születésnapnak, szilveszternek, a Mikulásnak, a farsangnak.....ahol konkrétan semmi nem történik? A diplomaosztónál legalább befejezi az ember a tanulmányait, sokan talán örökre, és már csak kisebb képzésekbe vágnak bele max, amúgy dolgoznak, ráadásul a diploma a legtöbbeknek jóval nehezebb volt, mint mondjuk az érettségi - amit amúgy sokkal jobban megünneplünk, például a ballagással is. Mindenki megérdemli az ünneplést. Egyébként meg, nem 3 napos lakodalom, hanem kb. 1-2 óra, amit elvesz a drága életből. Sokan meg igenis szeretnének magukra büszkék lenni.

Egyébként, szerintem te nem láttál még diplomaosztót. Egyáltalán nem jópofizik semelyik tanár semelyik szülővel, sőt, a dékán meg az ő szükséges körénél több oktató nincs is jelen.

És amúgy egyes szakoknál létezik eskütétel, amit nem egyenként fognak mindenkivel elmondatni a tanulmányi osztályon, hanem ceremoniális keretben kerül rá sor, ezeknél a szakoknál nem is lehet átvenni vagy postáztatni a diplomát, hanem a ceremónián kell részt venni.

2023. febr. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyi év szenvedés, küszködés után a hallgató megérdemli, hogy ünnepélyes keretek között vegye át a diplomáját.
2023. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egész rólad szól. Ennyit megérdemelsz, ha egyszer már végigküszködted a tanulmányaidat. Az érzést soha nem felejted, mikor átveszed a diplomádat, és mindenki neked tapsol.
2023. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem kötelező esemény, te döntesz hogy elmész-e vagy sem. Nekem anno szabit kellett volna kivenni ezért, szóval inkább offoltam. Hasonlóan gondolkodok mint te, viszont mi vagyunk a kisebbség. A legtöbb embernek ezek(ballagás,diplomaátadó) elég meghatározó pillanatok.
2023. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!