Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a diplomaátadó...

Mi értelme van a diplomaátadó ünnepségnek?

Figyelt kérdés
Én ezt egyáltalán nem értem, felesleges ekkora felhajtás szerintem. Annyi értelmét látom, hogy a professzorok jópofozónak egy kicsit a szülők felé, a hallgatók meg tudják, hogy ők igazából széjjel szivattak minket. Annyi is lehetne, hogy 1 hétig átvehető a tanulmányi osztályon, utána csak előzetes egyeztetéssel. (Ballagás ... is felesleges szerintem, semmi értelme). Valaki magyarázza el, hogy egy végzett hallgatónak miért is jó, mi pluszt ad?

2023. febr. 20. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Megünnepli a tanulmányai lezárását.
2023. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Mi értelme van a születésnapnak?
2023. febr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Rendben, de egy ilyen díszes ünnepséggel, hogyan ünnepli meg a hallgató, mi ebben a jó? Szerintem azzal lehet ilyet megünnepelni, hogy a család elmegy étterembe, korcsolyázni, bowlingozni ...., de ilyen díszes akármivel, hogyan lehet, miért jó?
2023. febr. 20. 20:45
 4/16 anonim ***** válasza:
99%
A professzorok nem "jópofiznak" a szülőkkel (egyáltalán nem érdeklik őket a szülők, hiszen egyetemre felnőtt emberek járnak). Az értelme az lenne a diplomaosztónak, hogy mégiscsak megadja az ünnepélyes kereteket egy életszakasz lezárásához (sokaknak a diploma az a mérföldkő, ami elválasztja a "gondtalan ifjúságot" a valódi felnőtt élettől). Egyébként fiatalon én is úgy gondoltam, mint te. Most vén fejjel másoddiplomát csinálok, itt nem lesz semmiféle ünnepség, csak kipostázzák a papírt, ha rákerül a sor. Most már úgy gondolom, szép lenne azért mégiscsak megünnepelni egy ilyen lezárást, ha annyi munkát beletesz az ember.
2023. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
A diplomaosztónak még mindig több értelmét látom, mint pl. az általános iskolai ballagásnak. Diplomát ugyanis nem szerez minden ember, illetve akármelyik szakon is végzett az illető, meg kellett érte küzdenie.
2023. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A születésnap ünneplését sem értem, de azt már megszoktam, azt csakis mások miatt csinálom.
2023. febr. 20. 20:47
 7/16 A kérdező kommentje:
Mérnöki diplomát szereztem, sokat küzdöttem értem, de el akarom felejteni a sok szenvedést. De a #4-es rávilágított, hogy ő is feleslegesnek gondolta annak idején, tehát nem vagyok egyedül.
2023. febr. 20. 20:50
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötelező részt venned rajta
2023. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kötelező, de én az értelmére kérdeztem rá.
2023. febr. 20. 21:43
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Számomra egy ünnepi, formális lezárása az életem egy nagyon fontos részének. Utána jöhet az after a családdal vagy a barátokkal.


Egy fokkal "felnőttebb" leszek azzal, hogy nem vagyok többé diák, megünneplem, hogy sikerült vennem az akadályt, kezembe veszem a diplomát és rohanok elküldeni az összes külföldi mesterre, ahova jelentkeztem. Gratulálok a diáktársaimnak, együtt végzünk, ott vannak a tanárok, akik végigkísérték az utat. Ez egy búcsú is egyben tőlük mind. Lezárom, elköszönök.

2023. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!