Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hi! Megprobálom tömören...

Hi! Megprobálom tömören megfogalmazás,rendes választ akarnák,iskolával kapcsolatos többi lent!👇?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnák,jobban,hatékonyabban tanulni? Egyszerűen ,mikor tanulok,nem "ragad" a fejembe,rossz jegyektől, mostanában már semmihez sincs kedvem,meguntam a rossz jegyeket,holnap írunk,3 tantárgyból,reggel óta tanulom,de semmit sem "maradt," meg a fejemben,mit csináljak? Hogyan kellene tanulnom? HELP PLS...
2023. febr. 12. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Papíron vagy applikációval használj flashcardokat
2023. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad milyen tárgy, de ha nem egy magolós töri, hanem valamilyen reál tárgy, akkor inkább próbáld megérteni az anyagot, ne pedig "megtanulni". Aztán ha megértetted, akkor utána saját szavaiddal elmondani a lényeget.

Az is jó megoldás lehet, hogy vázlatot írsz a tankönyv alapján, ahova csak kulcsszavakat jegyzetelsz ki és annak a segítségével próbálod felmondani a leckét.

Biztos van valamilyen munkafüzetetek, szerintem az is sokat segít ha megnézed a leckéhez tartozó feladatokat (persze azután, hogy felmondtad magadnak a megtanult anyagot és nem használsz hozzá segédeszközt), mert sokszor csak úgy jön ki ha valamit nem értettél meg.

Illetve ne 1 nappal a dolgozat előtt állj neki, hanem már jóval előtte, hogy legyen ideje ülepedni a megtanult dolgoknak és dolgozat előtti nap már csak ismételj. Az se jó ha órákon keresztül folyamatosan tanulsz, legalább óránként tarts egy 10-15 perces szünetet, amikor nem a tananyaggal foglalkozol, mert nem lehet órákig 100%-osan koncentrálni, ha közben nem pihensz egy kicsit.

2023. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudnék ajánlani, hogy ha nyelvről van szó, és szavakat kell tanulnod, akkor használd a Quizlet-et.
2023. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ma kezdtem neki,tudom nem most kellene,igazából ezen változtatni akarok, Angolt, törit,nyelvtant,kell tanulni,köszönöm az eddigieket,ha van még valami ötlet ,jöhet
2023. febr. 12. 15:15
 5/8 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha nem előtte való nap kezded el. Legközelebb óráról órára próbálj tanulni.

Nyelvekből a nyelvtani szabályokat el kell olvasni többször, fel kell mondani, utána alkalmazni a gyakorlati feladatokban. Gondolom van valami könyv vagy munkafüzet. Előveszed a munkafüzetet, kinyitsz egy gyakorlófüzetet és gyakorlod hetente többször. Szavakat úgy tudod tanulni, hogy olvasgatod, aztán írásban leellenőrzöd magad. Leírod magyarul a szavakat, aztán üresen hagyod mellette. Utána könyvet bezárod és megpróbálod fejből melléírni amíg nem megy, addig ismétled.

Ha valami szöveget kell megtanulni, például történelemből, akkor olvasod amíg azt érzed, hogy nem tudod, aztán ha tudod felmondod, utána megnézed jól elmondtad-e. Ha nem jó, átismétled. Minden óra után megtanulod aznap, így, a dologzat előtt meg átismétled. Ha akarod, heti egyszer elolvasod mindig amit adig vettetek.

Matematikát, kémiát, fizikát elolvasod a könyvben, a feladatokat meg gyakorlod a könyvből.

Ennyi. Ja és ne a dolgozat előtti nap kezdd el,mert akkor nem fog menni. Most már mindegy, de legközelebb ne így.

2023. febr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 igen,igazad van,köszönöm a tippeket,meguntam a kettes,egyes,hármasokat,változtatni akarok,egyébként gimis vagyok.
2023. febr. 12. 15:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ne szarj be, én se voltam a legjobb tanuló és én se mindig úgy csináltam ahogy leírtam. Talán ha visszatekerném az idő kerekét, akkor máshogy lenne, de igazából tök mindegy, mert így is elvégeztem az egyetemet is, tehát nem az számít, hogy most kémiából kettes voltam kilencedikben. Bár az egyetemen már tényleg tanultam normálisan. Nem az volt, hogy matekdoga előtt lapozgatom este 2 órát a füzetet aztán majd lesz valami.
2023. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 VZ2 válasza:
49%
Kérlek, javíts a helyesírásodon. akarnÉk, tudnÉk, megÚntam, semmi(t) sem ... és a többi.
2023. febr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!