Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idén szerintetek többen vagy...

Idén szerintetek többen vagy levesebben jelentkeztek egyetemre?

Figyelt kérdés
2023. febr. 12. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Többen.

Jövőre nehezebb lesz bejutni, ezért akik korábban érettségiztek és szeretnének egyetemre menni, csak egyéb okok miatt nem mentek rögtön egyetemre, ők idén mind megpróbálnak majd bejutni, hogy ne jövőre kelljen szarakodni az új rendszerben.

2023. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nehezebb lesz? Miért?
2023. febr. 12. 14:19
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

"Jövőre nehezebb lesz bejutni,"


Gondolod? Egyetemek 100 pontot adhatnak, lehet, hogy elhivatottsággal, elbeszélgetésen vagy belsős vizsgán ezt meg is kapja valaki, ha tényleg látják rajta, hogy érdekli, és tudja mit kezdene magával.

2023. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

Hát kezdjük ott, hogy a középszintű érettségik csak 2/3-ot fognak érni az emeltekhez képest.

Minden egyetem másra fog plusz pontot adni és azt se 2 perc lesz kigyűjtögetni, hogy melyik egyetem melyik szakra mit fogad el.

Olyat is láttam már, hogy angol/német B2-es nyelvvizsga 15 pontot fog érni, a spanyol/olasz viszont csak 8-at, eszperantó és társaira pedig egyáltalán nem adnak majd pontot.

Sok helyen az emeltekért nem fogod megkapni automatikusan az 50 többletpontot, hanem az emeltekre készülés mellett, még úgy kell majd összekukázni 100 pontot nyelvvizsgákkal (amire nevetségesen kevés pont fog járni), versenyekkel, katonasággal, korábban megszerzett diplomával, munkatapasztalattal stb.. Illetve visszahozzák a szóbeli elbeszélgetéseket (ezt viszont nevetségesen sokat fog érni, 50-60 pontot), amik nem hiába lettek eltörölve évekkel ezelőtt, ugyanis nem kicsit igazságtalanok, hiszen nincs előre leírva, hogy mire adnak pontot, kvázi pofára megy majd a pontozás és azt raknak be akit akarnak. Arról nem is beszélve, ha te mindenképp egy szakon akarsz tanulni, akkor valószínűleg azt a szakot fogod megjelölni különböző egyetemeken. Most csak simán megjelölöd felvin, de jövőre ilyen esetben futkozhatsz még az érettségi mellett a szóbeli elbeszélgetésekre, és pl Győrből nem fél óra elutazni Szegedre, Debrecenbe és Pécsre.

Meg úgy általában nagy fejetlenség lesz az első 1-2 évben, nem tudod majd milyen pontokra számíts az új rendszerben (most azért tudsz viszonyítani a korábbi évekhez) és nem lesz kitől kérdezni, hisz senkinek sem lesz tapasztalata.


Szóval akinek van rá lehetősége, az nagy eséllyel ezt a macerát megpróbálja elkerülni és inkább idén jelentkezik.

2023. febr. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Ezt mondjuk olvastam, hogy kicsir összevissza lessz, és ugyanarra a szakra különböző egyetemek különböző érettségiket határozhatnak meg, ez pedig nagyon rossz mostani 11-eseknek, mert nem tudják előre mégis miből emeltezzenek, csak tippelhetnek max, hogy egy biomérnöki szakra pl. nyilván biológia emelt jó lesz, és nem kérnek mondjuk töri emeltet. Ezt jó lenne, ha idén szeptemberig közölné minden egyetem, hogy mit ker jövőre, hogy még végzősök is tudjanak készülni egy évig ennek megfelelően.


Egyébként valóban ennyiből szívás, hogyha 3 szakot jelöl, 3 fele mehet felvételizni, viszont ha tisztában van vele mit szeretne, és ez a vágya, valszeg ezt észreveszik elbeszélgetésen, és megadják neki ezért.

2023. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

#3 Pont ettől félek, hogy az egyetem fogja eldönteni, hogy kit akar felvenni és kit nem.


Egy főorvos szülő gyereke szerinted nem előnnyel fog indulni orvosin? Hát dehogynem. Ki meri majd lepontozni? A jó képességű diák meg lehet azért marad majd le, mert nincsenek kapcsolatai.


Ez akkor lenne igazságos, ha előre kiadnák, hogy mikre jár pont, de én eddig ilyen dokumentumot még nem láttam (és valószínűleg nem is fogok). Egyelőre azt se tudni, hogy pontosan mit fognak ezen felmérni (tapasztalat/szakkal kapcsolatos ismeretek/készségek/elhivatottság?), semmi infó nincs róla.

Van olyan, hogy 2 ember nem szimpatikus egymásnak első találkozáskor, akkor azokat mind lepontozzák majd?


Aztán persze a protekcióval bejutott hallgatók valószínűleg kihullanak 1 év után és így csak elvették olyanoktól a helyeket, akik képesek lettek volna elvégezni a szakot.


Mondom, nem véletlenül lett eltörölve évekkel ezelőtt a szóbeli elbeszélgetés, szerintem felháborító, hogy visszafele fejlődik a rendszer.

2023. febr. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja és az se elhanyagolható, hogy az érettségi feladatlapok teljesen más felépítésűek lesznek. A mostani érettségire, ha akarod, megcsinálhatod 2005-től kezdve 2022-ig az összes őszi és tavaszi feladatlapot gyakorlásként. Jövőre viszont nem tudsz rájuk ennyit gyakorolni, hisz nincsen csak pár mintafeladat megadva. A jó érttségi eredményeknek pedig az a kulcsa, hogy begyakorold a feladattípusokat.
2023. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az idei érettségi még ugyan az?
2023. febr. 12. 15:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 Igen.

Azok viszont mást írnak most is, akik amúgy jövőre érettségiznek, de idén előrehozott érettségit tesznek valamiből.

2023. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Többen fognak jelentkezni, azért is, mert nagyon sok szakon eltörölték a kötelező emelt szintű érettségit.


Amúgy itt van a 2024-es felvételi esetén a felvételi követelmények:

[link]

2023. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!