Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus és programt...

Mérnökinformatikus és programtervező informatikus között mi a különbség? Melyik egyetemen a legjobbak ezek a szakok?

Figyelt kérdés

Most technikumba járok, de hálózat nem igazán az erősségem, a programozás jobban megy, és jobban is szeretem. Úgy hallottam hogy mérnökinfón van fizika is, programtervezőn nincs, viszont erőssebb a matek. Fizika mennyire épít a középsulis anyagra? mert az se ment igazán.

Melyik szakon kevesebb a hálózat? Melyik szak melyik egyetemen a leg jobb, könnyebb?

Ja meg láttam felvin, hogy a PTE -n a természettudományi karon van a mérnökinfó, miért?xd



2023. febr. 11. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van átfedés, de a programozó szak elsősorban a programozásról szól. Ha az érdekel leginkább, és a fizika nem az erősséged, akkor számodra az lesz a nyerő.
2023. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, a PTE -n programtervező van a természettudományi karon, nem mérnökinfó. De miért ott van ha van informatikai kar is?
2023. febr. 12. 00:47
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Idén felvételizel vagy jövőre?

Itt Pécsen azért TTK a PTI szak,mert ez inkább matek képzés "kis" informatikával

2023. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Idén felvételizek. Akkor ez csak Pécsen van így? Más egyetemeken több informatika van a programtervezőn?
2023. febr. 12. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Meg kell nézni a tantervet.

Hova adod be a jelentkezésed, csak Pécsre?

2023. febr. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Programtervező és mérnökinfó érdekel, a jelentkezést oda adnám be, ahol ezek a szakok közül valamelyik a legjobb számomra. Több helyre is jelentkeznék, de nem tudom melyik egyetem milyen. A kérdést is ezért tettem fel, hogy eltudjam dönteni hogy fel tudjak állítani egy sorrendendet.
2023. febr. 12. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Értem, hát amelyik közelebb van neked oda menj
2023. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!