Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felvi tud dönteni diploma...

A felvi tud dönteni diploma és érettségi között, hogy melyikből lesz több pontom?

Figyelt kérdés

Eddig senki nem tudott nekem választ adni rá, hétfőn muszáj leszek felhívni őket, de hátha itt volt már valaki így.


BSc-s diplomám van, de szeretnék egy újabb BSc-t szerezni. Viszont jelöltem meg olyan szakot, ahova elfogadják az érettségimet, meg olyat is, ahol nem. Nyilván ahol nem, oda jelentkeznék a diplomámmal.

A felvibe sehova nem tudtam bevinni, hogy diplomával is szeretnék jelentkezni, mindössze annyit, hogy beírtam a gimis jegyeimet, meg azt, hogy van 2006 után szerzett érettségim és diplomám is (tehát nem töltöttem fel semmit). Ez alapján a felvi tud már kalkulálni a diplomámmal is? Hogy melyik az előnyösebb az első helyre?


2023. febr. 5. 11:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A felvi tudja, hogy van neked diplomád, mert lekérdezi a FIR-ből. Felvi a magasabb pontszám szerint fog számolni, emiatt nem kell aggódni.


De arra figyeljél oda, hogy a felvin egyes szakoknál oda van írva, hogy


"Az azonos képzési területen szerzett felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkező számára a Kar kiszámítja a pontszámot a diplomát eredményező tanulmányaira számított súlyozott tanulmányi átlag (több felsőfokú végzettség esetén a jelentkező számára legkedvezőbb) nyolcvanszorosaként (max. 400 pont) és a többletpontok (max. 100) összegeként is."

2023. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!