Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan felsőoktatási...

Van olyan felsőoktatási intézmény ahol a diákot nem ellenségként kezelik?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalaitok vannak felsőoktatási intézményekről (szaktól függetlenül)? Van olyan egyetem ahol piacképest tudást szeretnének átadni a tanárok és nem elsődleges a pénz vagy a diákok megalázása?

2023. jan. 30. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok mindegyik szakról nyilatkozni. De!

Én elsőnek bölcsészkart végeztem, másodiknak levelezőn a külkert.

A bölcsészkaron kedves kollégának szólítottak bennünket a tanárok. Ha nem a megfelelő jegyet kaptál, általában lehetett menni javítani. Teljesen pozitív volt a légkör. Volt egy-két kivétel, de általában jó volt oda járni. Az más kérdés, hogy mennyire piacképes? Tanárként el tudsz vele helyezkedni, az tuti, de egyébként nyilván máshova nem.

A levelező képzésen ehhez képest a tanárok nagyrészt bunkók voltak. A nappali bölcsészképzéshez képest teljesen más világ.

De az egy dolog, hogy minden idiótának elhordtak néha minket az előadáson a tanárok, de a szabályzatra is magasról tettek. Pl. le volt írva, hogy levelező képzésen legalább egy vizsganapnak egy szombatot is meg kell adni. A matektanár nem adta meg. Az évfolyam reklamált, erre betett egy szombatot, és aki aznap ment vizsgázni, mindenkit megbuktatott. A szaknyelvi órák úgy néztek ki, hogy sehogy, meg sem volt tartva, ellenben ugyanazok a tanárok teleplakátolták az iskolát, hogy magánórát tartanának. Ezt nem is értettem, hogy hogy lehetséges, egy általános vagy középiskolában erősen seggbe rúgnák azt a tanárt, aki az óráját nem tartja meg, ellenben pénzért tart a saját diákjainak korrepetálást.

Aki marketingből írt szakdogát, annak halasztania kellett, mert a tanár nem ért rá ezzel foglalkozni. Sorolhatnám még, hogy miket csináltak, és ez az egyik legjobb hírű iskola volt az országban!

Ellenben piacképes a diploma.

2023. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Egy egyetemre jártam, egy szakra. Mindenki segítőkész volt, piacképes tudást kaptam, kollégaként kezeltek a legelső pillanattól kezdve. (Aztán tényleg kolléga lettem, mert ajánlottak a tanárok ilyen-olyan gyakornoki munkákat a másik munkahelyükön illetve kutattunk együtt)

Persze nem tökéletes mindenki, de nekem alapvetően jó tapasztalataim vannak.


Szerintem ez nagyonis szakfüggő, nem lehet sem tanárokról, sem piacképességről beszélni ennek figyelmen kívül hagyásával.

De tessék: SZTE

2023. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
BME Természettudományi karon is minden tanár kedves és segítőkész.
2023. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

BME-ről sok rosszat lehet hallani, de nem olyan rossz mint a híre. Megkövetelik, hogy tanuld meg, ha nem tanulod meg akkor megbuktatnak, de a legtöbb tanár tényleg nagyon kedves és segítőkész, ha bármi kérdésed van megválaszolják és segítenek. Volt olyan tanár akitől óra után kérdezni akartam valamit, mondta siet de írjak neki egy emailt és megválaszolja vagy jövő héten kérdezzem meg tőle. Volt olyan tanár is akitől kérdeztem valamit, mondta erre nem tudja a választ de jövő hétre utána néz és megválaszolja.


A teljes BSc képzésem alatt 3-4 paraszt tanárral találkoztam, de az összes többi nagyon rendes volt (BME VBK).

2023. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%
Tessék, SZTE mérnöki kar, már lassan a végéhez közel, szét xopattak minket végig, biztos nagyon sok értelme volt, inkább normálisan oktattak volna, szóval én nem ajánlom senkinek
2023. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EVA800 ***** válasza:
84%
Elte Tanarkepzo esti munkarendu képzése'n kritikán aluli volt a tanárok viselkedése.
2023. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
78%
DE BTK. Csak a TO-s hölgy volt kemény, de csak az első félévben. Szocializált minket.
2023. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!