Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakváltás intézményen belül?

Szakváltás intézményen belül?

Figyelt kérdés

Ha intézményen belül nyújtottam be szakváltási kérvényt, de nem olyan jó az átlagom, akkor is valószínűleg átvesznek?


Nektek, ismerőseiteknek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban?



2022. aug. 13. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz lenne elolvasni az egyetem ide vonatkozó szabályzatát? Muszáj hülyeségeket kérdezni? Biztos igen, hiszen jó jó képességű egyetemista vagy.
2022. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az egyetemi szabályzatban nincs előírva átlag a szakváltáshoz, csakis kapacitásszámtól függ. Viszont arról nincsen nyilvános adat fenntartva, hogy évente mekkora %-ban váltanak szakot az emberek, ezért csakis mások tapasztalataira tudok hagyatkozni.
2022. aug. 13. 18:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg honnan tudja bárki is, hogy hová jársz?
2022. aug. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam, hova járok, mert szimplán általános tapasztalatokra voltam kíváncsi, nem kell túlgondolni.
2022. aug. 13. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz azt megérteni, hogy ahány egyetem, annyiféle feltétel? Nincs általános tapasztalat.
2022. aug. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha X százalékban megegyeznek a tárgyak akkor lehet csak szakot váltani.

Ha teljesen eltérő például informatikáról akarsz átmenni jogász képzésre,akkor csak újrafelvételivel lehet. Ez minden egyetemnél így van szinte...

2022. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Olyan szakra nyújtottam be kérvényt, amelyikre biztosan átvehetnek. Inkább az érdekel, hogy a rosszabb tanulókat milyen arányban szokták átvenni. Köszi az eddigi választ ettől függetlenül!
2022. aug. 15. 14:46

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!