Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Na kinek hogy ment a felvételi...

Na kinek hogy ment a felvételi, mit gondoltatok róla?

Figyelt kérdés
Szerintem a matek szörnyű volt a magyar könnyen ment.

2023. jan. 21. 20:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Egész biztos, hogy a lányomék a trapéz területét 8. 2. félévében vették.

Mindegy, mi tavaly írtuk, most csak érdekelt.

Viszont a 10-es feladat miatt balhé van, kétféleképp is lehetett érteni a feladatot, sokan állítólag azért nem tudták megcsinálni, mert nem úgy értették, ahogy a feladat készítője gondolta.

2023. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A 10-es feladat számomra egyértelmű volt, de másnak meg nem. Ezért nagy lesz a pontok szórása. Gondolom aki a Fazekas matematika tagozatára akar mennei annak ez ment.


[link]

Ebből könyvből tanultak a gyerekeim. a hetedikes könyvben a 213. oldalon van a trapéz területe.

2023. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem is egyértelmű volt, de értem, hogy miért értették félre. Ha úgy értelmezem, hogy az adott műveletek elvégzése után még mindig 103 a számok összege, akkor 50 éves ember létemre fogalmam sincs, hogyan kéne megcsinálni.
2023. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi megoldást is természetesen figyelembe kell venniük, tehát a javítókulcson javítani kell. A probléma inkább az, hogy amennyiben a gyerek így értelmezte a feladatot, úgy nem biztos, hogy kapott jó megoldást.
2023. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar könnyű volt, a matek közepes.

A mateknál szerintem is a 9-es és a 10-es volt nehéz, a 10-es azok miatt a dolgok miatt amiket már előttem elmondtak, a 9-eshez viszont még hozzáfűzném, hogy én azért tudtam valamilyen szinten hozzászólni, mert a haladó matekcsoportban vagyok, ahol már volt szó trapéz alapú hasábról (de ott is csak 1 órán), viszont akik másik csoportban voltak, még életükben nem hallottak róla, mégis akkor hogyan számítsák ki a felszínét és a térfeogatát?

2023. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#7 ez az amit a 8.-osok írtak
2023. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
A matek nehéz volt főleg a 9es feladat mert az, az eddigi években sokkal jobb volt, viszont a magyar egyáltalán nem volt nehéz.
2023. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem volt vészes, igaz lehetett volna több pontom is, hiszen a matekban pont a legdedósabb feladatokat rontottam el😒
2023. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

Ez engem mindig nagyon idegesít.

Nem értem, hogyha az egy ismeretlenes egyenletes tökéletes, miért rontok el egy sima szorzást

2023. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 engem is nagyon fusztrál az a tény, hogy a legyegyszerűbbeket képes vagyok elrontani, úgy, hogy a legnehezebbeket is könnyen tudtam kivitelezni. 18-as voltam.
2023. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!