Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kérvényezhetem egyetemi...

Kérvényezhetem egyetemi kolinan hogy kivel legyek egy szobában?

Figyelt kérdés
A barátommal nincsen pénzünk albérletre egyenlőre, a szüleimet nem szeretném megkérni hogy egy albérletet fizessenek, viszont szeretnénk együtt lenni. Ugyanarra az egyetemre jelentkezünk. Az jutott eszembe ha mindkettőnket felvesznek az ELTE akármelyik kolijaba akkor kérhetjük hogy egy szobába rakjanak minket? És mennyi esélyt van bekerülni a kollégiumokba? Úgy hallottam hogy nem sok...

2023. jan. 19. 22:54
 1/4 anonim válasza:
81%

Ha mindketten ugyanabba a kollégiumba kerültök, kérhetitek, hogy egy szobában legyetek. (Legalábbis ez nálunk így volt.) A bekerülés pedig szociális alapon történik, meg tudod nézni az előző évek pontszámításait, ez alapján körvonalazódhat a fejedben egy kb. pontszám, ez alapján könnyebben tervezhetsz. (Ha jól emlékszem tavaly 34 körül volt a ponthatár.)

De ne aggódj, ha nem kerültök egy szobába, esetleg egy kollégiumba a barátoddal, nagyon sok új embert fogtok megismerni, akikkel egymásra találhattok. Sok sikert!:)

2023. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Elméletben valószínűleg lehetne, de gyakorlatban kb lehetetlen, hogy az ELTE-n ugyanabba a koliba kerüljetek, már az is csoda, ha bármelyikotoket felvesznek. Nekem 7 ismerősöm kezdett tavaly az ELTE-n, közülük egyet vettek fel, pedig a többiek se gazdagok.
2023. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. jan. 24. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Előbb vegyenek fel min2töket. Aztán kapjatok kolit mind2en. Aztán érjétek el, h 1 koliba tegyenek benneteket. Lehet cserélni, csak neked kell rá delikvenst szerezni. Beiratkozáson ha van 2 ágyas szoba, kérhetitek magatokat 1 szobába. Amikor én vtam kolis, a NUKban 3-4 ágyasok vtak a szobák. De az még a felújítás előtt volt. Ha rám hallgatsz, nem mentek 1 szobába, még 1 koliba se. Ne cseszd el a legszebb éveidet h állandóan egymás fenekében vagytok. Barátkozz másokkal, építs kapcsolatot. Am szinte biztosan nem maradtok együtt. Bocs. Tapasztalat. Nem saját, hanem nagyszámú gólyalány. 1-2 éven elül minden pár szétment. Akkor jött a mi időnk.
2023. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!