Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgaidőszakban nem sikerült...

Vizsgaidőszakban nem sikerült vizsga esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ha vizsgaidőszakban nem sikerült a vizsgám adott tárgyból, akkor azt a tárgyat következő félévben fel vehetem még egyszer?

2023. jan. 16. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha van lehetőség rá, akkor vedd fel újra, esetleg UV héten.

Ha nincs, akkor jövő ősszel fel tudod újra venni. Ha szerencséd van, meghirdetik CSV (csak vizsga) kurzusként, akkor következő félévben is tudod teljesíteni. Ilyenkor nincsenek órák, csak maga a vizsga.

2023. jan. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha indul a tantárgy a következő félévben akkor felveheted. Ha van aláírásod belőle akkor pedig elég csak a vizsgakurzust felvenned
2023. jan. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Lényeg hogy ne stresszeld magad miatta. Én is buktam most mérnökin úgy hogy nem vagyok hülye, az összes félév matekom elsőre sikerült, de van egy két xopós tanár aki élvezi hogy szinte mindenki megbukik nála
2023. jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Ha van másik vizsgaidőpont vedd fel (még kell, hogy legyen idő)(vagy, ha már nincs, de vagytok még páran esetleg írj a tanárnak, hátha feltesz még 1 alkalmat, bár ez szabályzattól függ)


Ha nincs más opció, ahogy a többiek írják, vagy jövő félévben/ősziben csak vizsgát vedd fel.


Extra: Ha esetleg valami Tárgy I.-ből buktál, kövi félévben nem vehetnéd fel a Tárgy II.-őt tudj róla, hogy van dékáni kérelem, ha engedi, akkor felveheted pl mind a kettőt (ebből bővebb infóm nincs, egyetemeden járj utána) csak még annyit, hogy elvileg 1 dékáni kérelmed lehet, ha jól tudom, nem tuti, hogy megéri elveszteni.

2023. jan. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Fel, persze. A tárgyfelvételnél a CV-t (csak vizsga) kell felvenni. Annyi, hogy ennek van valamennyi költsége is, de nem túl nagy, nekem ilyen 3000 Ft volt.


Annyi hátulütője lehet esetleg még, hogy ha van valami ráépülő tárgy, aminek ez a tárgy teljesítése előfeltétele, addig abból is csak aláírást tudsz szerezni.

2023. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
UV vizsgaidőszak végén.
2023. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!