Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemi szakokat...

Milyen egyetemi szakokat ajánlotok, ha utálok magolni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy lassan be kéne adni a jelentkezést, de fogalmam sincs mit akarok kezdeni magammal. Sok minden érdekel egy kicsit, de nem annyira, hogy évekig tanuljam és még akár ezzel is foglalkozzak. Szívem szerint nem is mennék egyetemre, csak a társadalmi elvárások miatt érzem kötelezőnek a jelentkezést. És mint mondtam, utálok magolni (nem is nagyon tudok), szóval valami olyan szakot választanék, ahol erre a legkisebb szükség van. Reál tárgyakból viszonylag jó vagyok, jó a logikus gondolkodásom, de mint mondtam, annyira nem érdekel. Van valami ötletetek, mit lenne jó nekem?

2023. jan. 11. 08:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
5-ös: a 3-as azt írta szerintem, hogy egy jogi szakon még egy "és" szónak vagy egy "vagy" szónak is nagy jelentősége van, nem lehet összekeverni őket, ezért aki nem szeret magolni, az ne menjen jogra.
2023. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Te nem magolni nem szeretsz, hanem egyszerűen tanulni. Viszont ha elolvasod a leckét mondjuk kétszer, és nem marad meg a fejedben semmi sem, akkor ne akarjál egyetemre menni, mert a matekot is kell tanulni. A magolás azt jelenti, hogy valaki szóról szóra, értelem nélkül bebifláz egy szöveget.
2023. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szinte minden egyetemi szakon meg kell tanulnod dolgokat, legyen az humán vagy reál jellegű szak. És hiába logikus egy fizika, vagy egy matematika, bizonyos dolgokat tudnod kell.


De szinte mindent lehet logikusan tanulni, a történelem eseményeit össze lehet kötögetni, hogy miért történnek, az említett fizikánál pedig meg lehet érteni hogy mi mivel függ össze és miért. Nekem az az érzésem hogy a te tanulási módszereiddel van a gond alapvetően.


Egyetemre meg nem kötelező menni, választhatsz szakmát is, festő, fodrász, stb stb. Viszont ne azért menj valamerre mert nem kell tanulni hanem azért mert szeretsz valamit és el is tudnál benne helyezkedni.

2023. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyébként sok mindenben igazatok van. Biztos gondok vannak a tanulási módszereimmel, és az is biztos, hogy tanulni utálok. Legalábbis olyan dolgot, ami nem érdekel. Nálam például a biosz ilyen. Ezért is aggaszt ez az egész egyetem dolog, mert nyilván tisztában vagyok azzal, hogy tanulni mindenhol kell, de ha nem érdekel annyira, akkor az úgy nagyon kellemetlen már. Valami gazdasági szakot fogok választani valószínűleg, max ha nagyon utálom, akkor kiiratkozok.
2023. jan. 14. 21:56
 15/15 A kérdező kommentje:
Ja és még valami. Ma megtudtam, hogy a gazdaság és menedzsment szakon sok a csapatmunka. Na annál jobban kevés dolgot utálok. Nem szeretek másokra bízni semmit, sokkal jobb, ha minden az én kezemben van. Szóval ha még van valami ötlet, akkor az ilyeneket messziről elkerülném.
2023. jan. 14. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!