Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemi szakokat...

Milyen egyetemi szakokat ajánlotok, ha utálok magolni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy lassan be kéne adni a jelentkezést, de fogalmam sincs mit akarok kezdeni magammal. Sok minden érdekel egy kicsit, de nem annyira, hogy évekig tanuljam és még akár ezzel is foglalkozzak. Szívem szerint nem is mennék egyetemre, csak a társadalmi elvárások miatt érzem kötelezőnek a jelentkezést. És mint mondtam, utálok magolni (nem is nagyon tudok), szóval valami olyan szakot választanék, ahol erre a legkisebb szükség van. Reál tárgyakból viszonylag jó vagyok, jó a logikus gondolkodásom, de mint mondtam, annyira nem érdekel. Van valami ötletetek, mit lenne jó nekem?

2023. jan. 11. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Az biztos, hogy akkor a jövőben sem szeretnél majd humán tárgyakkal foglalkozni, mint munka sem, ha ennyire nem szeretsz ilyesmivel foglalkozni. Én olyan multidiszciplináris szakot ajánlanék, ahol sokmindent megismerhetsz és ami után még mindig el tudod dönteni mit szeretnél csinálni, mint pl. gazdaságinformatika, utána mehetsz tovább közgáz felé, vagy infó felé is. Nyelvszakok is jók lehetnek, ha szereted őket, esetleg pénzügy-számvitel?
2023. jan. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Tanulj meg tisztességesen megtanulni és megérteni valamit és akkor nem kell magolnod. Egy szak sem magolós, ha valaki tud normálisan tanulni.
2023. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%

2-es: bocs, de egy töri szakon vagy jogon mit akarsz érteni? Nagyrészt nevek, dátumok, folyó szöveg, amit szó szerint kell visszamondani, mert egy "és" vagy "csak" is számít. Persze, van benne logika, de elsősorban nem ezt kérik vissza, hanem a dumát.


Ezzel szemben egy matek vagy infó szakon próbálj meg magolni!

2023. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez a "nem nagyon tudok magolni" azt jelenti, hogy eddig szerencsésen ragadt rád az anyag, és még sosem voltál igazán rászorulva hogy leülj és tényleges erőfeszítéssel tanulj. De akármilyen egyetemi szakra mész, ott már ez nem fog működni. Elárulom, hiába van logikus gondolkodásod, lustasággal esélytelen.


Nem muszáj egyetemre menni amúgy. Ha társadalmi elvárás miatt kötelezőnek érzed, akkor sem muszáj közvetlenül érettségi után elkezdeni, kihagyhatsz egy évet míg dolgozol és kitalálod mit akarsz.

2023. jan. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

#3

Bocs, de ha nem érted, hogy miért fontos például az az és a vagy helyett, meg is érdemled, hogy megb*sszanak.

2023. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én alkalmazott közgazdaságtan alapszakon tanulok, gyakorlatilag nem volt eddig magolós tárgyunk.


Matek, közgáz, statisztika - ezeket mind megérteni, nem seggelni kell.

2023. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

A négyessel egyet kell értenem. Én is az a típus voltam középiskolában, aki figyelt órán, utána kétszer elolvasta az anyagot, aztán kész. Magolni nem tudtam. Angolból tök jó voltam, de ott sem tudtam leülni és szavakat tanulni, máshol viszont radagtak rám a dolgok. Még a gyakran magolósnak hívott törit is szerettem, mert van egyfajta logikája, és sosem éreztem úgy, hogy magolnom kellene (nem az egyetemi szakról beszélek, nem akarok belefolyni az arról folytatott vitába).

Aztán egyetemen pofára is estem az első vizsgaidőszakban. Nem híresen magolós szakra jártam, de bizony voltak olyan dolgok, amikhez le kellett ülni, és be kellett vágni. Nekem, aki máshoz volt szokva, ez először nagyon nem ment. És az sem volt elég, hogy jártam előadásra és jegyzeteltem, hiszen csomó dolog csak a szakirodalmakban szerepelt részletesen, ráadásul 12-13 hét alatt az ember bőven elfelejti, miről volt szó a félév elején. Úgyhogy meg kellett tanulnom rendszeresen (nem csak vizsgaidőszakban!), rendesen tanulni. Nem azért, mert maga a szak magolós volt, hanem mert soha nem tanultam ezt meg előtte, és igenis szükségem volt rá.

Ha viszont nem találsz számodra valóban szimpatikus szakot, akkor ne menj egyetemre. Keress valami munkát (tudom, csak egy érettségivel néha nehéz), az lehet, hogy ad valami ötletet, hogy mit dolgoznál szívesen vagy épp mi az, ami biztosan nem neked való. Vagy csinálj valami szakmát. Vagy simán csak kezdj el olyan dolgokon gondolkozni, hogy milyen jellegű munka érdekel. Emberekkel szeretnél dolgozni? Inkább csoportban vagy egyedül? Esetleg valami irodai munka érdekelne? Mennyire vagy kreatív típus? A rendszeresség lenne fontos számodra, vagy pont hogy a változatosságot keresnéd a munkádban? Mennyire szeretnél önálló lenni, esetleg magadnak beosztani az idődet? Mi érdekel, akár a suliban, akár azon kívül? Szerintem ha ezeket átgondolod, és nézegeted mellé a Felvin az egyes szakok leírását, akkor találhatsz valami neked valót. Vagy eszedbe juthat valami más szakma is, amihez nem is kell egyetem.

2023. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
3, töriszakos vagyok. :) Nem magolos, csak nem érted az ok-okozati összefüggéseket az események között. Épp most fejezem be a mestert
2023. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az a baj veled, hogy semmi nem érdekel. Gyerekkorodban a szüleid nem olvastattak veled érdekes könyveket, ami felkelthette volna az érdeklődésedet különböző dolgok iránt. Talán még nem késő. Nem kell bemagolni semmit sem, csak érdeklődéssel elolvasni. De ha ezután nem marad meg benned semmi, akkor nem való vagy egyetemre. Keress inkább egy olyan szakmát, ami érdekel, amit szívesen végeznél.A műbútor asztalosság már művészet például.
2023. jan. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nézzél körül a világban, mi érdekel? Csillagászat? Régészet? Restaurálás? Olyan sokféle terület van, nyissál ki egy lexikont, és keresgélj benne érdekes szakmákat. Csak olyat végezz, ami érdekel,különben megkeseredett ember lesz belőled.
2023. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!