Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
7. félévben járok egy olyan szakon, amivel alapvetően nem lenne bajom, de nyilván az oktatás minősége sem segít, illetve semmi lelki erőm és agyi kapacitásom nincs tanulni (meg máshoz se nagyon, valószínűleg a mentális bajok is közrejátszanak) . Több tárgy is egymásra épül, azok miatt is csúszok, szakdoga ötletem zéró, szakmai gyakos helyre eddig még nem vettek fel, így szerintem 2 vagy 3 félévet tutira csúsznék, amibe belegondolni is borzasztó. Annyira feladnám az egészet, csak a szüleimet sajnálom tökre, akik meg fizetik nekem az albit, meg tökre támogatnak. De soha életemben nem dolgoztam sehol se, egyszerűen nem kellett, meg volt jobb dolgom is, és lehet ha elkezdenék egy heti 40 órás melót, végleg kinyiffantanám magam. De az is lehet, hogy jobb lenne, viszont biztos szar lenne a fizum. Nem tudom, mit csináljak. Ha passziváltatnék egy félévet, és elmennék dolgozni, akkor végülis csak el tudnám utána dönteni mit szeretnék. Meg akkor szüleimnek se kéne fizetni legalább semmit. Mit tennétek a helyemben? Valaki itt volt már hasonló helyzetben? Tudom, tudom, pszichológus se ártana, de arra se pénzem, meg se lelki erőm még ha tb-shez mennék is. De a passziváltatás is tök rossz érzés, mintha csak "lustulnék".

2023. jan. 9. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egy fél év múlva okosabb lennél, hogy mihez is kezdjél.
2023. jan. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Feladni mindig rohadtul könnyű lenne, de te ne tedd! Mondd meg szerintem a szüleidnek, hogy egy kicsit válsághelyzetben vagy, és lehet, hogy most jön 1-2 nehéz hónap, de ettől még jól jönne, ha továbbra is támogatnának, míg össze nem tudod szedni magad egy kicsit. Semmi vész amúgy, szinte mindenki poklot jár egy olyan szakon, ahol tényleg kell is csinálni valamit, minden BME-s vagy pl. ELTE-s jogász arc idegroncs a végére, kevés kivétellel. Az adjon erőt, hogy sokan túl vannak már rajta! :)


Gondolj arra, hogy milyen jó lesz majd, ha már megvan. Aztán később úgy fogsz rá visszaemlékezni, hogy mekkora lóf@sz egy sima BSc diploma.


A mentális probléma viszont nem játék, a lelkierő hiányára hivatkozó kifogást ne engedd meg magadnak, kérd szakember segítségét, ha úgy látod, hogy egyedül nem tudod megoldani!


Olvass utána a kapunyitási pániknak is!

2023. jan. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nincs megnevezve a szak, akkor tuti valami mekdánelc mérnökiről van szó.
2023. jan. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Őszintén mondd el a szüleidnek a helyzetedet. Szerintem benne lennének abban, hogy a pszichológust kifizessék, hiszen ez segíthetne célokat kitűznöd és talpra állnod. Lehet, hogy már néhány alkalom is elég lesz a változáshoz.
2023. jan. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kemény legyél mint a kád széle, nem azért kezdjük el az egyetemet hogy aztán otthagyjuk!
2023. jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
Csináld végig. Mit akarsz kezdeni magaddal egy félbehagyott Egyetemmel?
2023. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!