Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanácsoltok egy kiégett...

Mit tanácsoltok egy kiégett egyetenistának?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,másodéves egyetemista gazdasági szakon.

Már első évben belerültem egy multihoz dolgoznj, heti 3 napot egyetem mellett(heti 20 órában).

Eléggé kreatív vagyok(lehet,hogy köszönhető a művész anyukámnak), kiskoromban verseket írtam,nem egyszer nyertem ilyen pályázatokat, imádok fotózni, szeretem a divatot,szeretek alkotni. Apukám kényszerített gazdasági szakra(ő mérnök). Megállom a helyem,de nem igazán szeretem,a multit pedig egyenesen utálom. Én már most látom,hogy képzelen lennék leélni úgy egy életet, hogy minden nap bejárok egy multiba és ez tölti ki a napjaimat.

Mit javasoltok? Mert úgy érzem kezdek teljesen kiégni..

21L


2019. dec. 18. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Válts minél előbb!
2019. dec. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Nem muszáj multinál dolgozni. Legyél nyitott más állásokra és merj váltani.
2019. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Végezd el a szakot mindenképpen hiszen már majdnem félúton vagy(ha nem csúsztál)

Mondjuk hétköznap heti 20 óra egyetem mellett elég feszített tempó, lehet ez is rátesz egy lapáttal.

Diploma után még mindig belefoghatsz másba, de ismétlem, mindenképpen végezd el már azt a szakot, hogy legalább egy papír legyen a kezedben.

23F, egyetemista

2019. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld kibírni még azt a másfél évet, legyen egy biztos képesítés a kezedben! A fotózás nagyon bizonytalan szakma, versírásból meg szinte biztos, hogy éhen halsz.
2019. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

Azt, hogy azonnal keress meg egy pszichológust, olyat, aki a saját identitásodat helyre tudja tenni, mert ha valóban művésznek születtél és egészen más szakra kényszerítettek, és azt elvégzed, úgy jársz, mint én: elkallódsz és tönkretesznek.


Te még nagyon fiatal vagy. Hagyd ott az egészet és keresd meg azt, hogy te ki vagy és mire születtél. És ne törődj apáddal!

2019. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem egy amerikai filmben vagyunk, nem kell mindennel pszichomókushoz rohangálni.
2019. dec. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

Pihend ki magad a karácsonyi szünetben.

Keress valami alkotókört, ahol tudsz művészkedni.

Járj el valamilyen klubba, vagy egyházi közösségbe.

Sportolj, lehetőleg valamilyen társasat (squash, tenisz, aikido, box stb.)

Tanulj valami újat! Pl holnapot készíteni. Vagy csinálj fotóblogot.

Pasid van? Az is jót tesz.

Ha nagyon utálod a munkád, válts gyakornoki helyet.

Semmiképpen ne add fel az egyetemet, meg amit csinálsz. A művészeti stb. ambícióid nem mondanak ellent annak, hogy valamiből viszont élned is kell. Plusz, azért van izgalmas munkahely is a világon.

Olvass! Vegyél egy pár jó könyvet, pl. A lány a vonaton és merülj el benne.

2019. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!