Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Munka mellett bele merjek vágni?

Munka mellett bele merjek vágni?

Figyelt kérdés
33 évesen jutott eszembe a gondolat, hogy továbbtanuljak. Matekból mindig 3-as, 4-es voltam, s már az a kevés tudás is feledésbe merült az idő előrehaladtával. Az alábbi szakokkal szemezgettem: villamosmérnök, járműmérnök, gépészmérnök,építőmérnök. Mennyire nehéz szakok ezek munka mellett? Tudom, minden mérnöki szak nehéz. Leginkább a matektól félek.
2023. jan. 7. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a legnehezebb szakok, még úgy is nehéz ha friss a matek tudásod.
2023. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát én tuti nem mérnökit választanék a helyedben, de ettől függetlenül nyugodtan megpróbálhatod, addig úgysem fogod megtudni! :)


Közlekedésmérnökire nem gondoltál?


Talán az könnyebb lehet.

2023. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
🙈 még 5-ös emelt érettségivel is buknak pralám, de hajrá🤣
2023. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ezeket nyilván nem a BME-n végeznéd, mert ott nincs ezekből levelező. A többi helyen azért nincs annyi indokolatlan szívatás, mint ott, de persze a szakok egyike sem könnyű ettől még. Belevághatsz, de az volna a jó, ha a tanévet már úgy tudnád elkezdeni, hogy addigra legalább matekból (de ha lehet, fizikából is) felhozod magad önszorgalomból, napi több óra felkészüléssel az emelt szintű érettségi anyagáig. Annyi időd még pont van. Félreértés ne essék, nappali tagozaton is úgy indulnak nagyon sokan, hogy félév közben meg kell találniuk, hogy hol maradtak le a középiskolai anyaggal és be kell hozniuk a lemaradást önállóan, de neked erre munka mellett sokkal kevesebb időd lesz, ezért lenne jó előre készülnöd.
2023. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat ér vele, kb az első alkalommal ami általában 3-4órás etap lesz pár dolog amit felismer hogy látott ilyet valahol, utána úgyis full más lesz. Tudom mert én már elvégeztem a mérnök matematika 1-2-3 at. Rendes 8 órás munka, esetleg család mellett nem nagyon fogod elvégezni. Ez az igazság, és most nem a BME-ről írtam. Máshol is nehéz, nem csak a matematika, a mechanika legalább annyira cumi, vagy később a PLC, hőtan, méréstechnika
2023. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Akkor elvetem az ötletet.
2023. jan. 7. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól próbáld meg, csak ne érjen váratlanul ha nem sikerül az első félévben pár tárgy. Melyik egyetemre mennél?
2023. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
PTE,NJE-GAMF vagy Miskolc.
2023. jan. 7. 16:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
GAMFra menj akkor az a legkönnyebb ezek közül. Szegedre ne menj se Pécsre, cumi mindkettő. Miskolc pláne
2023. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Középiskolában buktam fizikából, elektronikából, és matekból kettes voltam.

Aztán én is gondoltam egyet. Letettem egy technikusit plusz emelt szintű érettségi. Mind a kettő ötös.

Most meg villamosmérnökire járok levelezőn.

Szerintem az a lényeg, hogy tetszen a szak, amit választasz és akkor szívesen tanulsz!

2023. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!