Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri tolmácsnak/fordítónak...

Megéri tolmácsnak/fordítónak menni ma magyarországon?

Figyelt kérdés

Jelenleg gimibe járok, meg van a felsőfokúm angolból és érettségire meg lesz a felsőm franciából is. A jövőben majd szeretnék olaszul tanulni magas szinten, egyetem alatt. Magyarból is jó vagyok.

Ezekkel érdemes tolmácsnak/fordítónak menni? Hova érdemes? Eddig az eltét néztem, amellé kéne valamiféle szakmán belüli fordítást elvégezni? Mennyit keress egy fordító? Mennyire nehéz elhelyezkedni? Ha valakinek van tapasztalata a témában annak nagyon megköszönném a válaszát!



2022. dec. 28. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Az angol-francia már elég egy fordító-tolmács képzésre. Mesterszakon van ilyen lehetőség, tehát előtte el kell végeznek egy alapszakot, ami jó, ha vagy angol vagy francia alapszak a te esetedben.


A pénz kérdésre nem lehet biztosan válaszolni. Van egy ismerősöm, aki magánban csinálja. Tehát otthon fordít főállásban. Aztán vannak a fordító irodák. Nekik meghatározott fizetésük van. Ha magánban csinálod, akkor bizonytalanabb, hogy lesz-e munka, de legalább te határozod meg az árat. Mindkét verziónak meg van az előnye és a hátránya. Tolmácsokat nem ismerek. Az egyetemen tudsz erről majd érdeklődni részletesebben.

2022. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Voltam nemrég egy Ceu-s konferencián ahol lehetett beszélgetni különféle szakmákból jelenlevőkkel,külön fordítókkal is, és bármit kérdezhettél a munkájukon át a fizetésükig, teljes megosztottak mindent. Ott azt mondták, hogy munka ugyan van,de fel kell készülj, hogy borzasztó lesz,és ne arra készülj hogy milliókat fogsz keresni. Valami olyat mondott, hogy a fizetésed 1-1 munka után leütésszám/2 legyen (kezdőként), majd később emelhetsz rajta. Azt is mondta, hogy Szakfordítónak viszont jobban megéri,mert ott rendesen megfizetnek. Szóval én azt tudnám ajánlani, hogy válassz ki egy dolgot ami téged nagyon érdekel specializálódj arra, és akkor talán jobban tudsz keresni
2023. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!