Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy diszkalkulias hogy erettse...

Egy diszkalkulias hogy erettsegizen le matekból ha építész akar lenni?

Figyelt kérdés
Hogy tanuljon a kozepszintu matek erettsegire?

2022. dec. 26. 14:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

10

Figyelj, nálunk (OE) megadják mindenkinek, aki igazoltan tanulási nehézségekkel küzd. Ha máshol nem tartják be a törvényt, mert akkora gecıládák, azt a szenátus vagy a rektor elé kell vinni.

2022. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

[link]


"diszkalkuliás hallgatónál:


ba) mentesítés a számítási feladatok alól, de az elméleti ismeretek megkövetelhetők,


bb) a vizsgák alkalmával mindazon segédeszközök használata, amelyekkel a hallgató a tanulmányai során korábban is dolgozott (különösen táblázatok, számológép, konfiguráció, mechanikus és manipulatív eszközök), továbbá hosszabb felkészülési idő biztosítása. A hosszabb felkészülési időt a nem fogyatékossággal élő hallgatókra megállapított időtartamhoz képest legalább 30%-kal hosszabb időtartamban kell megállapítani.


Indokolt esetben a hallgató kérelmére, a szakvélemény alapján a felsőoktatási intézmény ezen kedvezményektől eltérő, további vagy más kedvezményt is biztosíthat a hallgató részére."


Ezt megadbni nem kedvesség vagy jófejség, hanem jogszabályba foglalt előírás, amit be kell tartani és be is fogják tartatni, ha az érdekvédelmisek, a hök vagy a dékán/rektor fülébe jut, hogy múlasztás történt. Jó lenne képben lenni a jogaitokkal. Ez nem szívesség, hanem a felügyelő tanár munkájának része.

2022. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

13!

Én mindent elfogadok és értem is a fogyatékossággal élők problémáit.

Testvérem is az és nem csak a matekkal van baja. Szervi beszédhiba és az erre kialakuló minden egyéb tanulási nehézségek és sajnos maradó fejlődési problémák. Szóval közvetlen közelből van tapasztalatom.

De!

Könyörgöm ne akarjon senki olyat amiben saját maga a legnagyobb korlátja!

Építőmérnök+ szerkezetépítő MSc után mondom, ne akarjon mérnök lenni! Hiába,hogy az építészen kevesebb a számolás, de életre szóló kudarc elől menti meg magát.

Nem a 30% többlet idő fog segíteni rajta.

Továbbá biztos, hogy a későbbiekben ezzel a felelősséggel akar élni?



Menjen inkább művészeti irányba belsőépítész, környezetkultura stb.

2022. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
18%

14.

Azt kellene felfogni, hogy valószínűleg az egyetem lesz az utolsó hely, ahol te komolyabban kézzel/fejben számolsz. Nem kell jönni azzal, hogy mire van idő a való életben. A való életben egy tervezőirodában a munka fele picsameresztés és kávézás, egy multinál is. A való életben van Google, Blender és számítógép és elég érteni az elméletet, mert ha akarsz, sem fogsz tudni kézzel számolni, mert akkora mennyiségű adat lesz és olyan szintű precizitásra lesz szükséged. Nem 1960 van, az isten áldjon már meg titeket, nőjetek már fel és nézzetek már kicsit körül!

2022. dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
4%
Nem vagyok sem diszkalkuliás, sem építész, mesterséges intelligenciával foglalkozom és itt is az a helyzet, hogy bizony kurvára nem számolok papíron. És sajnos pechemre nem is hobbim otthon a régi példatárból integrálgatni, főleg hogy már azóta kétszer el is felejtettem, mégis el tudom végezni (jól) a munkám és értem a dolgom. Nem ezen múlik.
2022. dec. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Pedig milyen jó is egy kettős integrállal xopni 🤣 Vagy görbe menti felület integráljával
2022. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
90%

"egyetem lesz az utolsó hely, ahol te komolyabban kézzel/fejben számolsz"

A középszintű mateknàl azért komolyabb a használt mérnöki matek.

Aki meg azzal nem boldogul azon a wolframalpha sem segít. Szóval ne akarjon mathcaddel, maple-lel vagy VEM-mel foglalkozni.


"való életben egy tervezőirodában a munka fele picsameresztés és kávézás"

Ezt csak olyan írhatja le akinek lövése sincs a tényleges mérnöki munkáról, jogosultsága tervezni még sose volt, de nem is lesz.

2022. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha egy diszkalkuliás mérnöki szakra akar menni, az olyan, mintha egy sánta maratont akarna futni.

A számolás alól felmentjük, de az elméletet és a képleteket tudnia kell, meg plusz időt is kap az ahhoz hasonló, hogy azt mondják a sántának, hogy ha lefutod a félmaratont, akkor az neked teljes maratonnak fog számítani.

Kedves kérdező, sok jó képességű embernek is meggyűlik a baja mérnök szakokon a matekkal. És te diszkalkuliásként mennél.

2022. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem csak troll kérdés
2022. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Szívesen!

2022. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!