Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy diszkalkulias hogy erettse...

Egy diszkalkulias hogy erettsegizen le matekból ha építész akar lenni?

Figyelt kérdés
Hogy tanuljon a kozepszintu matek erettsegire?

2022. dec. 26. 14:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom de kalkula építészmérnökin tuti biztos hogy ott is van, nem csak gépészen. Szerintem ha ennyire gondot okoz egy matematika érettségi, ne menj egyetemre műszaki szakra mert úgyis kibuksz. Matekból, statikából biztosan.
2022. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Egy süket hogy készüljön a Zeneakadémiára, ha operaénekes akar lenni?
2022. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én diszkalkuliás vagyok és felmentettek matekból. Eszembe sem jutott volna mérnöki egyetemre menni. Nem tudom milyen elképzelésed van erről a szakról, de biztosíthatlak, hogy ha nem megy a matek, akkor nem fog menni ez a szak sem. Hogy merült fel egyáltalán?
2022. dec. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán miért akar egy diszkalkuliás lány építész lenni? Mint minden mérnöki szakon, úgy itt is erős a matematika, sőt fizikából sem kímélnek. Ha nem találsz egy jó fejlesztő tanárt, aki elvisz emelt érettségiig, akkor nem tudnád elvégezni a szakot sem.
2022. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért akar egy sánta maratont futni?🤦 Alapból esélytelen
2022. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Mit javasolnak a szakvéleményében? És ehhez képest az igazgató milyen határozatot hozott? Megadja az összes javasolt könnyítést?
2022. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Egyetemen nem lesz felmentés🤷
2022. dec. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Vagy ne akarjon az lenni vagy pedig fogadja el, hogy vért fog izzadni és még úgy sem biztos, hogy sikerül neki.


Egyébként egy diszesekre szakosodott fejlesztő terapeutát/tanárt keresnék fel a problémával, aki megtanít együttélni ezzel a nehézséggel és hatékonyan tanulni a speciális igényeidnek megfelelően. Megfelelő fejlesztéssel szép eredményeket érhetsz el.

2022. dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
24%
És ha felvesznek, tudsz kérni többletidőt a számonkéréseken. Felmentést nem, de legalább 30%-al tovább írhatod.
2022. dec. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

"tudsz kérni többletidőt a számonkéréseken"

Kérni persze... De kapni? Milyen alapon? És ki fizeti azt a plusz munkát a felügyelő tanárnak?... És az életben tényleg lesz rá mindig plusz ideje, hogy kiszámoljon dolgokat? Vagyis neki máshogyan lesznek megállapítva a határidők, mint a többieknek, akik ugyanazon az épületen dolgoznak? Kétlem...

2022. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!