Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire fontos manapság...

Mennyire fontos manapság diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdtem az ELTE koreai szakán, és eddig nagyon élveztem, koreai nyelvből 80%-ra vizsgáztam. Ma kezdődött a viszgaidőszak és elsőre megbuktam Koreai Töriből. Valóban többet is készülhettem volna, de sajnos én olyan vagyok hogyha valami annyira nem érdekel, nem tudom rendesen megtanulni. Januárban lesz egy Vallástöri és Nyelvtudomány vizsgám, előre félek tőlük.


Azért jöttem koreai szakra hogy a nyelvet megtanuljam, de most bele kellett gondolnom, ha a többi tantárgy ilyen szinten nem érdekel, hogyan fogom elvégezni itt a kövi 2 és fél évet? Teljesen elbizonytalanodtam.


A koreai nyelvet mindenképp folytatám nyelvtanfolyamon, azt nem adnám fel. Arra vagyok kiváncsi, mennyi esélyem lenne mondjuk egy egyetemen kívűli képesítéssel a munkaerő piacon? Jelenleg például nagyon érdekel a grafikus vagy a lakberendezői munka.


2022. dec. 19. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Diplomát szerezni mindenképp fontos- hogy koreai szakon szerzett diplomának mennyi értelme van, azt mi denki döntse el maga. Szerintem ezzel a végzettséggel semmivel nem leszel előrébb a m.erő piacon, akkor már inkább a grafikus vagy lakberendező
2022. dec. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Jól jön a diploma, ha normális állást szeretnél magadnak és nem születtél kódolózseninek.
2022. dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Koreai végzettséggel fordítóként jól ellehet helyezkedni, főleg, hogy egyre több Koreai gyár települ az országba, több koreai szakon végzett ismerősöm van, akik már egyetem alatt is fordítóként dolgoztak.


Az, hogy néhány tárgy nem a te világod, az sajnos elkerülhetetlen, túl kell rajtuk esni.


Grafikus/lakberendezőhöz pedig egy erős portfólió kell, illetve ismeretségi kör, hogy érj is vele valamit.


Ui.: Én a helyedben csinálnám az egyetemet és mellette bármely másik képzés is beleférhet.

Grafikusnak pedig szabadidődben is gyakorolhatsz, social median felfuttathatod magad.

2022. dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden szakon vannak olyan tárgyak, amik nem túl érdekesek, így sajnos ez elkerülhetetlen, ne hagyd félbe emiatt a tanulmányaidat!
2022. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!