Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik ez a felvételinél?

Hogy működik ez a felvételinél?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy bejelölöm 1.helyre a Debreceni Egyetemet, 2.helyre az Eltét 3.helyre pedig a Pázmányt.

Az első kérdésem az lenne, hogy ha felvesznek mondjuk mindhárom egyetemre, én mindről kapok értesítést, vagy csak az 1.helyről küldenek értesítőt amit bejelöltem? A másik kérdésem pedig, hogy ha én 1.helynek Debrecent jelöltem meg, de felvesznek oda is meg az Eltére is, akkor választhatom az Eltét? Tehát nem muszáj arra az egyetemre mennem amit 1.helyre írtam be?



2022. dec. 19. 00:26
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Mindhárom helyről kapsz értesítőt ha felvettek, ha nem és természetesen azt választod amelyiket szeretnéd.
2022. dec. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Arra a helyre nyersz felvételt, ami a legelső a listádon, ahol eléred az adott ponthatárt. Emiatt egészen június végéig tudsz módosítani a sorrenden. És ha felvesznek többre is, akkor csak a listádon a legfelső helyen lévőbe mehetsz.
2022. dec. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kommentelő még nem felvételizett egyetemre a válasza alapján.


CSAK az első olyan helyről kapsz értesítést, ahonnan felvételt nyertél, a többiről nem. Ezért fontos a sorrendet beállítani, mert a határidő után már nem variálhatsz. Azt írd első helyre, amelyikre leginkább menni szeretnél.

2022. dec. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Felsőoktatási felvételi 2022. december 20 - 2023. február 15.

Adatok feldolgozása: 2023. január 9. Oktatási Hivatal

2022. dec. 19. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első túl sok amerikai filmet nézett... Hivatalosan egyedül az első olyan helyre vesznek fel, ahol elérted a ponthatárt. Ha Debrecenben eléred, akkor csak oda, és egyedül onnan fogsz kapni értesítést. A többi helyre nem vesznek fel, és hiába vagy esetleg a ponthatár fölött, nem választhatod azt. Ezért fontos, hogy a sorrendet az alapján állítsd össze, hogy hova akarsz menni leginkább, mert február és július (azt hiszem) között csak egyszer lehet sorrendet módosítani, úgyhogy azt is jól át kell gondolni.
2022. dec. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
#3 Felvételiztem de csak egy helyet jelöltem meg. Én úgy tudtam, hogy így van, ahogy írom. Bocs érte.
2022. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Szeptemberi képzések felvételi elindult, nézd meg! felvi.hu
2022. dec. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!