Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg nagyon nehéz a jogász...

Tényleg nagyon nehéz a jogász szak?

Figyelt kérdés

Olyanokat lehet olvasni hogy több száz oldalt kérnek kívülről egy számonkérésnél, és hogy ez az egész nagyon száraz anyag.

Valóban ennyire durva a szak?



2022. dec. 10. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nehéz, de teljesíthető. Egy kicsit okosabbnak kell lenni azért hozzá.

Én például egy orvositól vagy gépészmérnökitől jobban félek, de csak mert ezekhez nincs tehetségem.

2022. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem. A jogász szak elvégzése mindig is kedvelt volt olyanoknál, akik nem tudták, hogy mit csináljanak, mit tanuljanak. George Bernard Shaw brit író mondja a Sosem lehet tudni c. színpadi művében, hogy : "akinek nem fűlik a foga a tisztességes munkához, az elmegy jogásznak". Nekem voltak olyan bírósági peres ügyeim, ahol nem jogász végzettként saját magam jártam el vállalati jogászokkal, jogtanácsosokkal ügyvédekkel szemben és én nyertem.
2022. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2

És attól, mert te kontárokkal találkoztál, máris mind az lesz? :D

Orvosokból is vannak idió*a kontárok, pedig a legnehezebb szaknak tartják, legalábbis top 3-ban van.

2022. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elegge, mindent szóról szóra kell megtanulnod, szak nyelven, az összes törvenyt, jogot.. én néha 3x olvasom el hogy megertsem, megtanulni meg szerintem pontosan nem is tudnám őket
2022. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez nem igaz. Ez egy hivatás, ilyen hozzáállással nem lehet sokáig jutni vele. Ez az idézet is egy hatalmas baromság, mert a jogászoknak igenis tisztességes munkájuk van. Lehet köztük néhány csaló ügyvéd, de ilyenek minden szakmában vannak, ezért nem kell általánosítani.
2022. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen kérdésnél megjelennek a jogot ostorozó trollok. :D


2. minden bizonnyal így volt. :D

2022. dec. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Nehéznek nem nehéz, mármint olyan szempontból de, hogy sokat kell tanulni, de ha tudsz magyarul, akkor fejtörő nincs benne. Sokat kell, tényleg vannak több száz oldalas dolgok, és paragrafusok is, amiket szó szerint kell tudni hozzá. Én jogot tanulok, szivesen válaszolok kérdésekre
2022. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

"Igen, nehéz, de teljesíthető. Egy kicsit okosabbnak kell lenni azért hozzá."


Annyira gyűlölöm ezt a szöveget, akik ezt leírják mit éreznek? Hogy a komment a spanyol viasz? MINDEN NEHÉZ SZAK TELJESÍTHETŐ. Ha nem lenne teljesíthető, senki se végezte volna el soha. Szóval ezt minden létező nehéz szakra rá lehet húzni, tehát nincs értelme.

2022. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8

A nehéz, DE teljesíthető alatt azt kell érteni, hogy ha kicsit okosabb vagy, mint az átlag, van hozzá affinitásod, elég kitartásod, akkor teljesíthető. Ha ezek nincsenek meg benned, akkor neked nem teljesíthető, mert túl nehéz, meghaladja a te szintedet. De ezért kár volt koptatni a billentyűzetedet.

2022. dec. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!