Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miben ad többet egy angoltanár...

Miben ad többet egy angoltanári MA, mint az ELTE-n induló angol nyelvoktató MA?

Figyelt kérdés

Ha én egy alapszakos (BA) diploma után mégiscsak tanítani szeretnék, alapvetően két lehetőségem adódik:


Elvégzem a 2 éves mesterképzést (BA) angolból, ami főleg irodalom és nyelvészet (tehát a tanítás szempontjából nem feltétlenül releváns), majd utána lehet elvégezni az 1 éves tanári továbbképzést.


Ehhez képest az angol nyelvoktató MA sokkal gyakorlatiasabbnak tűnik, mert megkímél a tanítás szempontjából nem feltétlenül releváns tárgyaktól és egyből a módszertanra fókuszál. Ebből kifolyólag az alapképzés után nem 3, hanem mindössze 1 évig tart a képzés. Ezzel viszont nem lehet közoktatásban, csak nyelviskolákban tanítani. De valóban annyival többet érne a 3 éves tényleges tanárképzés?



2022. dec. 9. 13:18
 1/4 A kérdező kommentje:

Ez az angol nyelvoktató MA tanterve:

[link]


Ez pedig az angol MA + tanári MA tanterve:

[link]

[link]

2022. dec. 9. 13:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem BA viszont két szak erejű angoltanári diplomám van, az egyik általános angol nyelvészeti (fonetika, morfológia, szemantika, stb), a másik általános műveltségi (angol történelem, irodalom, stb) de külön-külön is csak angol szakos tanári képzettség. (Szoktam is viccesen mondani, hogy angol ÉS angol szakos tanár vagyok.) Mind a kettő képesít arra, hogy angolt tanítsak, külön-külön is. Elvileg elvárás lenne a MA szint pld ahhoz, hogy érettségiztess, de nyelvtanárok esetében ezt meglehetős rugalmassággal kezelik (kivéve talán olyan elit iskolákban, ahol megengedhetik maguknak, hogy válogassanak). Tehát gyakorlatilag nem muszáj.


Az általános műveltségi órákat sem bántam meg. Nagyobb rálátásom van a kultúrára, márpedig egy nyelvtanár nem csak tantárgyat tanít, hanem egyfajta kultúrmissziót is végez.

2022. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Nagyobb rálátásom van a kultúrára, márpedig egy nyelvtanár nem csak tantárgyat tanít, hanem egyfajta kultúrmissziót is végez."


Ebben tökéletesen egyetértek veled, bár szerintem ha valaki érdeklődik a szakterülete iránt, akkor magától is folyamatosan képezni fogja magát ilyen téren.

2022. dec. 9. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Végülis jelentkeztél a nyelvoktató képzésre?
2023. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!