Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Corvinus jövő...

Mit gondoltok a Corvinus jövő szeptemberében induló képzéseiről?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, hogy a Corvinus Egyetem jövőre 3 olyan képzést indít, ami csak náluk lesz elérhető. Ezek a következők: Filozófia, Politika, Gazdaság BSc, Üzleti adattudomány BSc, Politikai gazdaságtan MSc

Mit gondoltok ezekről? Engem a data science egyébként is érdekel, 2023-ban érettségizem. Szerintetek megérné elsőként elkezdeni ezt a szakot Magyarországon, vagy inkább egy természettudományos alap és később egy data science msc érné meg jobban?



2022. júl. 18. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, hogy változik a képzési paletta. Az idő folyamatosan változik és ehhez alkalmazkodnia kell az egyetemi képzéseknek is. Napjainkban már nem annyira releváns képzések megszűnnek/átalakulnak, amikre pedig hirtelen igény lett, létrejönnek.


Sajnos nem hiszem, hogy bárki tudna neked tanácsot adni abban, hogy érdemes lenne-e az új üzleti adattudomány szakra menni. Annyira újkeletű ez a képzés, hogy nem hogy mintatanterv nincs még az interneten, de még a felvin a képzési leírását sem lehet látni. Szerintem érdemes lenne néhány hónapot várnod, amire több információ lesz fent erről a szakról és kiemelni a kérdésedet.


Az viszont biztos, hogy lennének hátrányai annak, hogy elsőként mennél egy szakra. Nem lesznek felsőbbévesek, akik tudnának segíteni, tanácsot adni azoknál a tárgyaknál, amiket csak ezen a szakon oktatnak. Valamint a képzés sem lesz még eléggé kiforrott, lehet, hogy lesznek még hiányosságai.


Mindenesetre, ha a mintatanterv is fent lesz és aszerint is szívesen mennél erre a szakra, szerintem érdemes lehet megpróbálni.

2022. júl. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ötlet szintjén mindkettő nagyon jó, nyilván még konkrétumok nem igazán vannak, szóval így elég nehéz megítélni.


A PPE tipikus elitképzés, nyugaton már tényleg viszonylag nagy hagyománya van, szóval jó, hogy nálunk is elindul, a tartalmára kíváncsi leszek.


A Data Science alapszak is hiánypótló, bár itt is kérdéses a tartalom, hogy ez tényleg egy komoly data science alapszak lesz-e erős matematikai, statisztikai, programozós alapokkal, vagy inkább csak ilyen lightos adatelemzős business szak, aminek nagyobb a füstje, mint a lángja. A honlapon lévő szöveg alapján a szerencsére az első a valószínűbb, csak tényleg valósuljon meg.


A probléma talán az vele, hogy ugyanúgy a közgáz iránt érdeklődő, de erősen matekos beállítottságú diákokra lőnek vele, mint a GPME-vel, meg az AK-val, vagy kisebb részben a gazdinfóval, szóval én abban kételkedem esetleg, hogy szükség van-e 4 féle kvantitatív jellegű alapszakra, vagyis inkább lesz-e elég jelentkező, hogy ezek közül valamelyik szak ne kezdjen el elhalni.

2022. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Egret ***** válasza:
Én is jövőre érittségizem :D Imádkozom hogy 460-470 pont elég legyen a PPE-re
2022. júl. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!