Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik könyvet vennétek be a...

Melyik könyvet vennétek be a gimnáziumi oktatásba?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül kötelezőnek, csak bevenni a tantervbe, elemezni, stb

2022. dec. 8. 22:58
A kérdező szavazást indított:
Frank Herbert: Dűne
J. K. Rowling: Harry Potter és a bölcsek köve
J. R. R. Tolkien: A gyűrűk ura
Agatha Christie: Tíz kicsi néger
Stephen King: Ragyogás/Az
Wass Albert: A funtineli boszorkány
Virginia Woolf egyik kötete
Karl May: Winnetou
Mást, megírom lent
Egyiket se
27 szavazat
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Illetve még Asimovot gondoltam
2022. dec. 8. 22:58
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Sofie világa.
2022. dec. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Azt sem tudom, melyik van benne.
2022. dec. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
Jordan B. Peterson: 12 szabály az élethez. Nem azért, mert minden szavával egyetértek, hanem azért, mert remek témák beszélgetéshez. Amúgy is több önismeretet vinnék be a gimis anyagba. Nem lehet elvárni valakitől, aki napi 10 órában Aranyat meg Petőfit hallgat, hogy 18 évesen tudjon dönteni az életéről, továbbtanulásáról, ismerje önmagát. Ahhoz foglalkozni kell a témával.
2022. dec. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Herman Melville: Moby dick, már az is borzalmas, hogy magyar nyeoven alig található meg😅

Magyar művek közül talán az aranyember áll hozzám a legközelebb, amit nem adtak gimiben

2022. dec. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen depressziós, világfájdalommal megáldott, önsanyargató, 200 éve elavult költők és írók művei helyett sokkal inkább önismerettel és pszichológiával foglalkozó műveket vinnék be a közoktatásba, hogy mire 18 évesen dönteni kell az embernek a továbbtanulásról ne tanácstalanul álljon az élet előtt, hanem a kudarctól nem félve, kockázatokat is felvállalva de bele merjen vágni a neki szimpatikus szakterületnek, aztán ha nem sikerül elsőre akkor sem omoljon össze vagy ne kudarcként élje meg hanem lehetőségként új irány felé.


Szerintem az a legnagyobb baj, hogy épp az életre, problémamegoldásra nem tanít meg az iskola

2022. dec. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Én kötelező filmeket vinnék be, akár megfilmesített könyvről, akár különálló történetről. Sajnos az olvasásra már nem nagyon van ideje senkinek, a kötelezővé tevéssel pedig egyenesen megutáltatják az olvasást.

Amit én mindenképp megnézetnék, az a Halálsoron.

2022. dec. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 NTBS ***** válasza:
100%
Wass Albert műveit.
2022. dec. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#7

Nem értek egyet. A könyv és a fim NEM UGYANAZ

Az meg tök hülyeség, hogy olvasni senkinek sincs ideje. Majd akkor nem megy el hétvégén bulizni, hanem olvas a gyerek

2022. dec. 9. 06:41
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

"több önismeretet vinnék be a gimis anyagba"

Én is.


"Nem lehet elvárni valakitől, aki napi 10 órában Aranyat meg Petőfit hallgat, hogy 18 évesen tudjon dönteni az életéről, továbbtanulásáról, ismerje önmagát."

Tőlük, attól a nulla, azaz nulla embertől nem is vár el senki semmit. :)


"Ahhoz foglalkozni kell a témával."

Aranyon meg Petőfin keresztül is nagyon sok önismeretet lehet tanulni, ha nem ragad le ott az irodalomóra, hogy mikor, milyen történelmi korban éltek a szerzők, meg mik a fontosabb életrajzi adataik, valamint hogy melyek a legfontosabb műveik és azokban milyen hasonlatok, metaforák, stb. fordulnak elő, meg milyen a rímképletük.

2022. dec. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!