Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire lehet számítani a BME...

Mire lehet számítani a BME fizikus-mérnök alapképzésén?

Figyelt kérdés

Most jelent meg, hogy 2023 szeptemberétől indul a BME TTK-ján az angol nyelvű fizikus-mérnök alapképzés. Szerintetek megérné megjelölni ezt a szakot is, vagy ez ilyen neszesemmitfogdmegjol képzés?

Nekem nagyon megtetszett, tetszik hogy fejlődik a BME és szerintem ezzel a szakkal jó karrierlehetőségeim lennének, ha olyan erős, amilyenre gondolok.

Aki esetleg jobban benne van, mi a véleményetek?

Ez a szakleírás:

[link]



2022. nov. 17. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Hogy úgy szétszpatnak matekból (és miegymásból), hogy a lábad sem éri a földet :D
2022. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen
2022. nov. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem megéri. Elég modern technológiákat tanítanak. K+F területen bizonyára hasznos tudás lenne
2022. nov. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Copol mint a torkos borz
2022. nov. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg kevesebb matek mint a fizikus kepzesen es tobb labor.
2022. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még nem indult el a képzés és a tantárgyaknak csak a címei érhetők el (a tematika illetve tantárgyi adatlap nem), elég nehéz válaszolni erre a kérdésre. A látottak alapján én azt javasolnám, hogy helyette inkább egy klasszikus mérnöki alapképzést válassz, vagy fizikusit és vegyél fel mellé mérnöki tárgyakat!


Két dologra alapozom a fentieket (még egyszer kiemelve, hogy jórészt sötétben tapogatózok):


1) Nekem úgy tűnik, hogy főképp kimazsoláztak tárgyakat más képzésekből, és azokat fogták össze egy tantervbe. Ezzel az a probléma, hogy az adott tárgyakat alapvetően másokra szabták, más előképzettséggel, így nem biztos, hogy zökkenőmentesen tudnád teljesíteni őket. Hogy egy konkrét példát hozzak, választható tárgyként szerepel a villamosmérnöki Control Engineering, ami olyan előismereteket igényel, amiket én a tárgynevek alapján nem látok a fizikus-mérnöki képzésben (persze lehet, hogy megvannak, de a pontos tematikák nem láthatók). Nyilván ezek pótolhatók, de könnyen lehet, hogy olyan dolgokat hallanál, amik neked teljesen kínaiak, a villamosmérnököknek pedig természetesek. Nem azért, mert okosabbak, hanem azért, mert volt nekik előtte két félév villamosságtan és otthonosan mozognak a frekvenciatartományban.


2) A képzés nyelve angol. Ez azt jelenti, hogy az angol nyelvű kurzusokat kéne hallgatnod a külföldi hallgatókkal együtt, akiknek többsége SH-ösztöndíjjal érkezett a harmadik világból és finoman szólva sem megfelelő az előképzettségük (a maradék bulizni érkező Erasmus-cserediák). Nyilván köztük is vannak jó hallgatók, például a Balkánról érkezők általában értelmesek, de sajnos ők inkább a kivételek. És ha az órán azt kell elmagyarázni, hogy hogyan osztunk törtet törttel (igen, megtörtént...), akkor bizony ti sem fogtok magas színvonalon tanulni, hiába vagytok jóval többre érdemesek ti és az oktató is.


De még egyszer: ezek csak feltevések, amik a pontos tárgykódok és tematikák nélkül jutottak eszembe, egyáltalán nem biztos, hogy ez lesz a helyzet.

2022. nov. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!