Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez igaz az orvosi szakról?

Ez igaz az orvosi szakról?

Figyelt kérdés

Bárkivel beszéltem eddig, kivétel nélkül arról számolt be, hogy az orvosi egyetemeken kicsinálják az embert. Amellett hogy orrvérzésig tanulnak a hallgatók, és a vizsgára gyomorideggel mennek be, még meg is alázzák őket.

Ráadásul a 6 év az csak a minimum, de nem sokaknak sikerül ennyi idő alatt teljesíteni…


Volt/jelenlegi orvosis hallgatók, ti hogy látjátok?


Az a baj hogy nagyon el vagyok bizonytalanodva a továbbtanulás kapcsán, mert habár szívesen lennek orvos, nem vágyom a fent említett dolgokra… és arra sem hogy az életemből min 6 év azzal teljen, hogy 0 szabadidőm van…



2022. nov. 15. 07:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
55%
Én már meglehetősen régen végeztem tanárszakon és egészen más területen dolgoztam, alapvetően orvosok, gyógyszerészek meg vegyészmérnökök között. Egyet egészen világosan meg tudtam állapítani. A műszaki-természettudományos területen dolgozó és oktató emberek jelentős része valójában nem rendelkezik megfelelő képzettséggel és képességgel ahhoz, hogy "tanítani" tudjon és sokuk ezt a képességet életük végéig nem szerzik meg. Más dolog "leadni" egy tananyagot egy előadáson, iskolai órán, mint rávezetni a tanulót, diákot, hallgatót az összefüggések megértésére. A gyengébb képességű, hiú oktatók pedig szeretik a nem létező tudásuk mítoszát fenntartani lelki terrorral és ebben a tekintetben néhai neves professzorok is gyakorta jeleskedtek.
2022. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért kb. 3 emberből ne vonj le messzemenő következtetéseket utolsó, mert ez nem vezet sehova
2022. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Mit képzeltél te az orvosokról??? Nem 6 évig tanulnak, az csak az alap. Utána még 4 év a szakosodás, hogy valaki tüdőgyógyász lesz-e vagy orr-fül-gégész vagy szemész stb. Nem neked való ez.
2022. nov. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Ne kezdd el, ha jót akarsz magadnak. Anno tényleg nagyon ezt akartam, semmi mást nem tudtam elképzelni, de mélységesen megbántam, életem legrosszabb döntése volt. Nem elég hogy az egyetemen megy a megalázás, ha bekerülsz egy kórházba rezidensként kezdheted a tápláléklánc alján. A hierarchiában mindenki feletted fog állni, nem néznek semmibe, mert releváns tapasztalattal nem rendelkezel, mert az egyetemen kvázi csak elméleti tudást szereztél. Persze ez csak az én tapasztalatom.

25/F

2022. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
96%

Sok egyetemen hasonló dolgok mennek, de ez kissé túlzás szerintem amit írsz. Az orvosin egyébként nem olyan nagy a lemorzsolódás, a felvettek 90%-a elvégzi (felvi statisztika), és azért a csúszások sem nagyok, 12,6 félév az átlag, ez nem sok, átlag +1 félév (felvi statisztika).


Egyébként megfelelő alázat, és sok tanulás, érdeklődés, céltudatosság, akkor a tanárok is normálisan fognak kezelni.


Az meg hogy a tápláléklánc alján kezded. Igen, és? Más hol kezdi? Más szakmákban hogy van ez? 0 tapasztalattal nem fogsz műteni, ez nyilvánvaló.


Igen EÜ dolgozónak nem jó lenni magyarországon, de ha megszerzed az orvosi diplomát, és hajlandó vagy megtanulni egy nyelvet, bármelyik országba elmehetsz dolgozni... Én tuti nem hagynám ott azért, mert olvastam néhány rossz pletykát egy szakról.

2022. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 hangtorzító ***** válasza:
89%

Ötödéves vagyok a Semmelweisen, és őszintén állithatom, hogy annyira azért nem vészes.

Sokat kell tanulni az első 3 évben, az alapok elsajátítása a legnehezebb, illetve a hatékony tanulási módszer kialakítása.

Lesz szabadidőd, járhatsz bulizni, lesz sok barátod akinek hasonló elképzelései vannak mint Neked a jövőjét illetően.

Ez a rengeteg tanulás pedig mind arra megy ki, hogy jó orvos legyél akihez bátran fordulhatnak a betegek akiknek szükségük van rád.

Munkád mindig lesz, társadalmilag elismert leszel, az emberek számítanak majd rád.

2022. dec. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
68%

"Bárkivel beszéltem eddig, kivétel nélkül arról számolt be, hogy az orvosi egyetemeken kicsinálják az embert. Amellett hogy orrvérzésig tanulnak a hallgatók, és a vizsgára gyomorideggel mennek be, még meg is alázzák őket."


A megalázással egyet kell értenem, de én azt gondolom hogy ez az egyetemek többségében így van, és sajnos a gimiben is. Engem gimiben is sokszor aláztak meg olyan pitiáner dolgok miatt, mert a tanárnak olyanja volt (kitűnő voltam majdnem vegig) a tanulás persze, de ez egy olyan szakma ahol ember eletekert leszek és leszünk felelőssek, ahol nem lesz idő gondolkodni a surgossegin egy tömegbalesetnel hajnali 3-kor, hogy most mit kell csinálni. Ha azt mondjak káliumot adj be, nem adhatsz be magnéziumot mert megölheted a beteget, ha gégemetszést kell csinálni nem találhatod el az aortáját, tudnod kell mi hol van es mit miért kell. Folyamatosan fejlesztened kell magadat és tanulnod.


"Ráadásul a 6 év az csak a minimum, de nem sokaknak sikerül ennyi idő alatt teljesíteni…"


Ez is teljesen igaz, én meg ugyan nem buktam, annak függvényében sem, hogy voltam egy félévet Törökországban erasmuson, de nagyon sok csoporttársammal már nem talalkozok miota. Sokan csúsznak, de ez nem baj ugyanis a szakosodás is eltérő. Engem pl a sebészet érdekel, utána a plasztikai vonal, ami még a 6 év után olyan 8-10 év lesz (nem tudom pontosan, meg nem tartok ott) de lehet valakit aki 2x is csúszott a haziorvoslás vagy a neurológia és máris előrébb van mint mondjuk en aki nem bukott. Van aki meg egy kommunikáció és média szakon is éveket csúszik, meg szinte bárhol meglehet bukni, a legtöbb a vizsgáztatón múlik. Engem harmadévbe korelettanon olyan miatt buktattak meg hogy 2 szót osszekevertem, és lényegében ugyanazt jelentették, tehát a kezelés mindkét vegkifejlettre ugyanaz lenne, persze egy betegnek nem jó ha rossz diagnózist mondasz, de azért na. Minimálisan tért el a kettő.


Volt/jelenlegi orvosis hallgatók, ti hogy látjátok


Így:D

2023. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%

Kimaradt, hogy negyedéves vagyok a SOTEn

Utolsó

2023. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!