Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez igaz az orvosi szakról?

Ez igaz az orvosi szakról?

Figyelt kérdés

Bárkivel beszéltem eddig, kivétel nélkül arról számolt be, hogy az orvosi egyetemeken kicsinálják az embert. Amellett hogy orrvérzésig tanulnak a hallgatók, és a vizsgára gyomorideggel mennek be, még meg is alázzák őket.

Ráadásul a 6 év az csak a minimum, de nem sokaknak sikerül ennyi idő alatt teljesíteni…


Volt/jelenlegi orvosis hallgatók, ti hogy látjátok?


Az a baj hogy nagyon el vagyok bizonytalanodva a továbbtanulás kapcsán, mert habár szívesen lennek orvos, nem vágyom a fent említett dolgokra… és arra sem hogy az életemből min 6 év azzal teljen, hogy 0 szabadidőm van…



2022. nov. 15. 07:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Ez így ebben a formában nem igaz. Igen sokat kell tanulni, és igen, ez sokaknak egy kultúrsokk a középiskola után - de megfelelő tanulási technikával, következetességgel és szorgalommal belefér az egyetem mellett sok szabadidős program is. Lehet, hogy nem az első két évben, de utána igen. A rezidensi évek alatt én sokkal nyúzottabb voltam, és jobban be voltam táblázva, mint egyetemistaként.

Rossz vizsgaélményem az orvosin összesen 3-4 volt, a többi teljesen korrekt módon rajlott (igaz, fel is készültem rendesen). Most, hogy másoddiplomát csinálok egy nem rokon területen, azt kell mondjam, nem kell úgy beállítani az orvosit, mintha a legdurvább szak lenne a világon. Hosszú, nehéz és energiát kell beletenni, igen, de vannak még ilyen szakok szép számmal.

2022. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Pontosan mi(k)re gondolsz?
2022. nov. 15. 08:06
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem csak az orvosira igaz, hanem a komolyabb egyetemi szakok mindegyikére
2022. nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a testvérem járt orvosira, és tény, hogy a vizsgaidőszakokban és a zárthelyik előtt keményen agyontanulta magát. Vaskos könyveket kell egy-egy vizsgára megtanulni, s vannak tárgyak, amelyekből a kettes elérése is komoly szellemi teljesítményt kíván. Amikor nincs vizsgaidőszak, akkor arra számíthatsz, hogy mondjuk heti egy szombatot tudsz szabaddá tenni. Szóval tényleg elég kemény. De a nyarak többsége szabad, akkor kipihenheted magad, regenerálódhatsz az egész éves hajtás után.
2022. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Én részben átéltem azokat az élményeket, amiket említessz kérdező. Amikor hetek óta mást sem csinálsz, csak tanulsz, de ennek ellenére megaláznak. Tőlem pl az első anatómia szigorlatomon többek között a koponyáról kérdeztek képleteket. A koponyáról azt kell tudni, hogy nagyon sokminen van összesűrítve kis helyen, emiatt a képletek egymás hegyén-hátán vannak. A vizsgáztató rámutatott egy olyan helyre, ahol két képlet volt egymás mellett közvetlenül pár miliméter különbséggel, én pedig nem láttam, hogy pontosan melyik képletre mutatott rá. Mindkettőnek tudtam volna a nevét, ezért megkértem, hogy mutasson már rá mégegyszer, mert nem láttam jól. Mire megkaptam a felháborodott választ, hogy ő már egyszer rámutatott, elvégezte a munkáját, most rajtam a sor. Tippeltem a kettő közül, és természetesen pont a másikra gondolt volna, így mivel ez egy buktató jellegű jéplet volt, megbuktam, és még be is szólt nekem ,,hogyha ilyen alapvető hiányosságokkal rendelkezik, nem értem, hogy egyáltalán hogyan vehették fel az egyetemre, nemhogy el tudta végezni az első évét". Az oktatók kb 90%-a teljesen nincs tekintettel rád, de a legrosszabb az különösen az anatómia és a kórélettan intézet, ahol szándékosan szivatnak.


Annyiban viszont igaza van az első válaszolónak, hogy bármennyire is nehéz volt a helyzet, mindig volt szabadidőm. Igaz, nem sok, de pl barátokra, barátnőmre mindig tudtam időt szakítani. Bár én még a rezidensképzésig nem jutottam el, mivel jelenleg ötödéves vagyok, így ahhoz képest nincs viszonyítási alapom. Nem egyszerű ez a 6 év, különösen a másod és harmadév (harmadévben nálunk a társaság fele csúszott, kórélettan szigorlaton többen buktak, mint a méltán híres anatómián). Viszont ennek ellenére azt tudom mondani, hogyha tényleg mindenáron ezt akarod csinálni, akkor vállald a szenvedést, és sok sikert. 6 évyni tömény sz*pásért végre azt csinálhatod egész életedben, amit mindig is szerettél volna.

2022. nov. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

#2 Például olyna szakokra, mint a fizikus, matematikus, gépész-/villamos-/mechatronikai mérnök, mérnök informatikus, és lehetne folytatni a sort.

Másoddiplomaként matematikus BSc-n tanulok, és bár nehéz reálisan összehasonlítani az orvosival (teljesen más 18 évesen és harmincasként tanulni, illetve főállású diákként vagy önfenntartó felnőttként), én azt mondom, hogy ugyanolyan nehéz mind a kettő. Más, de összességében pont ugyanolyan nehéz. (#1 voltam.)

2022. nov. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok, biológus. Ugyanez ment nálunk is
2022. nov. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom amúgy mi a faszt vártok egy olyan hivatástól, ami ekkora felelősséggel ruház fel titeket.


Hosszú a képzés, 6 év - ez már önmagában is nehéz

Alapvetően természettudományi tárgyakra épít: biológia, kémia, fizika - ezek nem jönnek intuitívan, nagy tárgyi tudást igényelnek, le kell hozzájuk tenni a popsit

Nappalin indul csak a szak - felér egy főállással és fing összegeket kapsz azalatt a 6 év alatt, ha kapsz

A képzés államin félévente másfél millió forint, ha nem kettő - muszáj kifejezetten jól tanulnod, ha nem akarod, hogy átsoroljanak, mert akkor szinte fix, hogy nem lesz rá fölösleges évi 3-4 millió forintod

Végső soron emberéletekért felelsz, mint mondtam. Senki sem csinál ki senkit, nem az ellenségeid, csak azt akarják, hogy a diploma megszerzése után inkább gyógyíts, mint ölj. Ez nem a BME, ahol szándékosan telibeszopatnak, aztán neked attól szakmailag vagy jobb lesz vagy nem. Ez az orvosi, ahol intézménytől függetlenül kötelességük felkészíteni alapvetően komoly dolgokra és egy szint alatt csak gyilkosokat képeznének.

2022. nov. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Az utolsó válaszadónak akármennyire is durván fogalmaz, teljes mértékben igaza van. A mellett hogy a tárgyi tudást számon kérik rajtad,a mellett mentálisan is fel kell hogy készítsenek,bizonyos feszült élethelyzetekre és nyomásra. Én még annyira nem tudok hiteles választ adni, én első éves vagyok Pécsen. Itt első félévben még nincs anatómia,masodik felévtől lesz. Nekünk még sok szabadiőnk van,a tanulás illetve a zh-k mellett. Többször el is mondták,hogy ezt most használjuk ki. Úgyhogy ennél csak kevesebb szabadidő várható,de most első félévben valóban sokmindere lehet időt szakítani.
2022. nov. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 NTBS ***** válasza:
82%
Valóban nehéz, de megfelelő hozzáállással teljesíthető.
2022. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!