Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE dietetikáról tudtok mesélni?

SOTE dietetikáról tudtok mesélni?

Figyelt kérdés

A Semmelweis egyetem ápolás és betegellátás szakáról a dietetika szakirány érdekelne. Igazából bármilyen információnak/ személyes tapasztalatnak nagyon örülnék!

-Hány óra van egy héten, mennyi “szabad idő” marad mellette?

-Alapképzés keretein belül van nyelvoktatás?

- A vizsgákon mennyire szívatnak/ korrekten értékelnek?



2022. nov. 10. 07:12
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Az órarendet meg tudod nézni a honlapon, de alapvetően elmondható, hogy főleg az első 2-3 évben elég sok óra van. Első évben abszolút általános, hogy reggel 8-tól akár este 7-ig is bent kell lenni. Nekem első két évben minden szemeszterben 17-13 tantárgyam volt. De ebből, ami olyan izzasztóbb vizsga az maximum 5-6.


Szabadidő az sok mindentől függ, ha estig van órád, akkor maximum utána, azt, hogy mikor tanulsz meg te osztod be nyilván. De egy jó tanács, érdemes már szorgalmi időszakban elkezdeni tanulni, mert mindent beseggelni vizsgaidőszakban nagy szívás lesz.


Első 3 évben van nyelvi óra (angol vagy német), amiből az első 2 évet sima B2-es nyelvvizsgával ki tudod váltani. 3. évben szakmai nyelvóra van, oda vagy bejársz vagy csinálsz profex nyelvvizsgát.


A harmadik kérdés elég tanárfüggő, vannak nagyon kedves és jófej tanárok és van a másik oldal. Talán az azért érezhető, hogy a legtöbb tanár komolyan veszi a Semmelweis nevet, de aki normális, az tudja, hogy nem orvosin vagyuk.


Összességében simán teljesíthető, de csak sok tanulással meg idő ráfordítással. Nem olyan nehéz, mint egy orvosi vagy jogi képzés, de szerintem nehezebb (és hosszabb), mint a legtöbb szak.

2022. nov. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt a válasz:)
2022. nov. 10. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!