Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a (magyar)tanár káromkodik tanórákon?

Figyelt kérdés

Olykor, amikor nagyon felidegesítik a diákok (ált. isk. felső tagozat), és az emberi hangnem nem használ, elhangzik egy-egy "bas.ki", "kuss", "s.ar" kifejezés. Az osztályom egy része szerint ez nem megengedett, mások szerint még belefér.

Szerintetek?



2022. nov. 4. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Soha nem értettem mi baja embereknek a csúnya beszéddel. Nevetséges, óvodás hozáállás. A trágárság a nyelv része, nyomatékosítást, hangulatot, érzelmet fejez ki. Csak kotnyeles gyökerek kötnek bele.
2022. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Az még semmi a krvázó (káromkodásként, nem diákra) gimnáziumi tanárhoz képest.
2022. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, akkor beszél csúnyán, amikor már nagyon ideges. Pl. "elegem van most már, mert ha ti beleszartok a munkába, akkor én is ezt fogom tenni"
2022. nov. 4. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

" Az osztályom egy része szerint ez nem megengedett, mások szerint még belefér."

Az osztály szerint mennyire megengedhető az órai viselkedésetek?

Mások szemében a szálkát magatokéban meg a gerendát sem.


Egyébként nem jó hogy káromkodik, de ő is ember (igen, ezt le kell írni mert sokan elfelejtik) és nem hiszem hogy káromkodás terén bárkinek is újat lehetne ilyen korban tanítani.

2022. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát nálunk a német tanár szokott angolul beszélni... Fura ( német órán)
2022. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Azt, hogy nagyon túl van lihegve ez a káromkodás dolog. És nagyon szánalmasnak tartom, mikor valaki ilyen szarokon akad fenn ahelyett, hogy értené a lényeget, a szándékot. Szerintem ez rohadt álságos és képmutató.


Engem rengeteget vertek szép szavakkal gyerekkoromban. A legundorítóbb ember apám volt és soha egy csúnya szava nem volt hozzám. Ennek ellenére a mondandója tartalma velejéig gonosz és lehúzó volt. És minden alkalommal, mikor hülyének nézett, ignorált, manipulált anyám ellen, ha visszaszóltam valami csúnyát (mert annyira felbaszott az a moslék, amit a nyakamba öntött), ment a duma, hogy de a szép beszéd.


Leszarom. Lilinek is mindenki a csúnya beszédén lovagol. Kit érdekel? Undorító, utálatos dolog, mikor valaki egy csúnya szótól lezár és alkalmatlanná válik befogadni bármilyen információt, ami utána jön

2022. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Amiket felsoroltál, nem olyan kifejezések, hogy bárkinek a jóérzését piszkálja, szerintem. Ezeket gyakorlatilag a legtöbb ember használja a mindennapjaiban, akkor is, ha nem szokása amúgy a káromkodás. Majd ha kurv*nyázik meg cifrábbakat mond, akkor lehet neki finoman szólni. Ez nem az a szint, amire kérdést kellett volna kiírni. Alsó osztályban lehetne ezért szólni, de most őszintén, általános iskola felső tagozatában, gyakorlatilag kamaszként most ezen fennakadni? Ráadásul te magad írtad, hogy csak időnként, amikor idegesebb, akkor mond ilyeneket. Előbb nézzen már mindenki magára, az osztálytársaira, meg az otthoni, családi nyelvezetre. Biztos vagyok benne, hogy nem csak ku*s, b**ki, meg sz*r kifejezések fordulnak elő, hanem ennél különlegesebbek is.
2022. nov. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elképzelnem, hogy a diákok csendben, tisztelettudóan figyelnek a tanárra és az órára, erre a tanár minden ok nélkül elkezd káromkodni....
2022. nov. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Az osztályod rettentően képmutató és önkritikára képtelen.

Nyafogás és mások hibáztatása megy. De az hogy a saját hibátokat észrevegyétek az nem. Mindig csak a másik a hibás, ti sosem?

2022. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én igazából nem értem, hogy pl. a szart miért tartják még mindig csúnyának egyesek. Szerintem egyáltalán nem vészes szó. Lehet, hogy nem a legilledelmesebb, de azért nem egy "g**i" vagy "3.14csa" szint. Tanártól mondjuk egy kicsit fura, de mondjuk nekem is volt egy tanárom, aki néha használta. Persze csak illendő alkalmakkor. A kuss-t sem tartom feltétlenül csúnyának, inkább csak erősebbnek. A baszkföldi (b*szki) viszont káromkodás szerintem, nem is szeretem. Attól, hogy a "meg" "ki"-re változott, még nem változott a jelentése. Persze ez csak az én véleményem.
2022. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!