Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Média és Kommunikáció szak...

Média és Kommunikáció szak segítség!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, mert nem igazán értem, hogy most mizu van.


Pontszámítás során a felvin ugye azt írja, hogy két érettségi pontszámát nézik együttvéve, amit választok, a felsoroltak közül.


Igen, viszont lejebb még írja hogy egyiknek emelt szintűnek kell lenni..


Az érettségit pár éve tettem le, akkor még nem terveztem tovább menni.


Van egy Feor számú végzettségem. Az érettségihez, mert szakon voltam. Ez gondolom nem váltja ki az emelt szintű érettségi szükségességét, amit ugye elvárnak!?.


Csak most így sok év után azért emeltezni valamiből, amit már alapon sem tudnék megírni, szerintetek mi lenne a legjobb döntés? Hogyan tudnék jelentkezni, a lehető legegyszerűbben.


Előre is köszönöm!


Nem rendelkezem még nyelvvizsgával sem egyébként.


2022. okt. 10. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikor szeretnél felvételizni? Majd most lesznek változtatások.

De ha valahova azt mondják emelt kell, akkor az kell.

2022. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jelen állás szerint 1 emelt érettségi kell mindenképp.

2024-től az egyetemek szakokra lebontva fogják meghatározni, hogy milyen feltételeket kell teljesíteni a bejutáshoz. Legalább 1 nyelvvizsga nagyon ajánlatos lenne.

2022. okt. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor megvárom szerintem a 2024-et. Mert se emelt, se nyelvvizsga. Aztán max a nyelvvizsgát elkezdem
2022. okt. 10. 22:37
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem a nagyobb nevű egyetemek továbbra is elvárják majd az emeltet. legalábbis a BME biztosan, ők már be is jelentették.
2022. okt. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetemre gondolok / Nyíregyháza
2022. okt. 14. 02:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, te tudod, de szerintem 2 évet várni egy felvételivel csak azért, hogy hátha bejutsz kevesebb tanulással is totális hülyeség. Ha annyira nem érdekel az egyetem, hogy egy darab emelt szintű érettségire felkészülj miatta, akkor inkább ne menj egyetemre, mert ott nem két év alatt, hanem félévente tantárgyanként többet kell majd készülnöd a vizsgaidőszakban.


Az is nevetséges, hogy majd két év múlva akarod elkezdeni a nyelvtanulást, ha esetleg nem tudod megúszni. Így teljesen felesleges egyetemre menni...

2022. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol hogy 2 év mulva elkezdem a nyelvvizsgát. Illetve bocsi de munka mellett nem igazán tudnék érettségire sem felkészülni... Egyetemrt pedig már nem munka mellett csinálnám
2022. okt. 25. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, sok sikert...
2022. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!