Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17/L vagyok. Tegnap utolsó órán összebalhéztam a kémia tanárommal. Idén kaptuk meg őt, tipikus életunt, hatalommániás p.csa, utálja is az osztály, de eddig működött a tarts tőle távolságot taktika.


Tegnap utolsó, hetedik óra, tesióra után. Tesiórán megfájdult a derekam, alig tudtam felmenni a terembe, ebédelni sem ebédeltem még. Marie Curie-ről néztünk volna egy dokumentumfilmet, és a tanár mondta, hogy a vetítőt segítsek beüzemelni (első padban ülök). Mondtam mi van a derekammal, erre azt mondta, hogy "látjátok, így jár aki csak eszik de nem mozog".


Elborult az agyam, és visszaszóltam neki, hogy forduljon fel. Intőt kaptam, itthon még nem mertem megmutatni. A tanár kiküldött a teremből, óra után azt mondta, hétfőn számolunk.


2022. okt. 8. 13:04
 1/3 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Sajnos a tanárnak nem való visszapofázni, ö meg tud szivatni, te öt nem.

Én tapasztalatból tudom. Szóval szépen vegyél vissza a 17 éves vehemenciádból, mert töle fog függeni átmész-e a következö osztályba vagy maradsz a mostaniban.

Lehet, hogy köcsög, de néha meg kell tanulni csöndbe maradni, hidd el nekem nekem is sokáig tartott, mire ennek az értékére rájöttem, de sok kellemetlen dologtól tud megmenteni.

2022. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnod, hogy hogyan kezeld a konfliktusokat. Ahogy azt is, hogy felettesednek nem beszélhetsz így vissza, akkor is, ha ő a bunkó. Munkahelyen ez azonnali felmondás lett volna. Ha nem tudsz hallgatni, akkor legfeljebb valamit kedvesen, csípősen szólhattál volna vissza, de ezt ki kell tanulni. Vagy megmondhattad volna, hogy meghúztad tesi órán, és a mindennapos tesin ugyanúgy részt veszel, mint más. Én nem vagyok annak a híve, hogy minden sértést le kell nyelni, de ha nem tudsz kedvesen visszaszólni, jobb a csendkirály. Kétségtelenül bunkó volt, de ő tudd neked odab*szni, viszont te neki nem. Először mondd el a szüleidnek, hogy meghúztad a derekad, és nagyon fájt tesi óra után. Majd a kémián a projektornál visszautasítottad a segítségkérést, mire ő ezt mondta, te meg lejáratva és megalázva érezted magad az osztályod előtt indokolatlanul, ráadásul kifigurázta a fájdalmadat, és erre indulatból ezt mondtad, mire kaptál egy intőt. Egyébként, ma már nem nagyon van ilyen, hogy egy tanár kipécéz valakit, és majd megbukik. Ugyanazt a dolgozatot írja mindenki. Lerontani le lehet valakit, és lehet lesz csesztetve, de szerencsére a kémia tudtommal 10. osztályban végetér, én legalábbis pár éve még addig tanultam csak, szóval teljesen mindegy, csak át kell menni belőle. Ha félévkor mégis nagyon szorulna a hurok a nyakad körül, akkor félévkor még válthatsz sulit. Azonban, ha tervezel kémia érettségit, én inkább azt mondanám, hogy menj másik suliba. Ha ő tartja az emelt faktot esetleg, akkor ott lehúzhatja a jegyeidet, középszintű érettségin meg ő javíthat. Ha az iskola nem emelt érettségi hely, akkor ott emeltre nem kerülhetsz hozzá. Lehet kérvényezni érettséginél másik iskola javítását, de tudtommal elég körülményes, nem érdemes. DE mindez csak akkor jön szóba, ha a kémiával lennének terveid. Ha nincs, akkor meg majd valahogy csak átmész belőle, érdemes nagyon rágyúrnod. Ha meglenne félévkor a négyes, nem buktathatna már meg év végével. Kérdés, hogy tanít-e más tárgyat (pl. biosz), és abból vannak-e érettségi terveid. Egy természettudományos tárgy utolsó 2 évét kell beírni a felvételin, remélhetőleg van egy jobb földrajzod, bioszod, vagy fizikád.
2022. okt. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazad volt.

Gyakorlatilag innentől viszont bármi lehet. Szivathat, minden órán te felelsz, házifeladat, kikérdezés, stb.

Én is balhéztam össze kémiatanàrral. Veszélyesek.

Rasszista véndög volt, és gyűlölt engem. Csak félig vagyok magyar, de nem roma vagyok, nem román, nem szlovák, nem arab, vagy ilyesmi, akiket a magyarok tipikusan utálnak. Azt mondta nekem például, hogy takarodjak vissza abba az országba ahonnan jöttem/itt születtem, Magyarországon/, meg takarodjak a hatàrra, stb. Onnantól engem is szivatott. Mindig én feleltem, olyanokat kérdezett amiket nem is vettünk, stb. 1,5-re álltam nála, majdnem megbuktam, pedig jó tanuló voltam.

2022. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!