Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok a téli szünet...

Mit szóltok a téli szünet elnyújtásához? Vajon a pedagógusokra is ez vonatkozik, nekik sem kell a 2023-as esztendő 1.hetében dolgozniuk?

Figyelt kérdés
[link]

2022. szept. 29. 12:58
A kérdező szavazást indított:
De, nekik ugyanúgy be kell majd járniuk, csak az iskolát nem fogják fűteni
Nem, ők is home office-ban fognak dolgozni (óravázlatot írni, felkészülni a 2022/2023-as tanév 1. félévének második felére home office ban is lehet)
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Valaki könyörgöm mondja meg nekem, miért takarékosabb 5 napot fűteni, mint 3-at. Mivel az őszi szünet eredetileg 5 tanítási nap lett volna, és most hármat hosszabbítottak, de biztos vagyok benne, hogy október végén is fűteni kell már.
2022. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Őszi szünetben tanítani fognak a tanárok és az így ledolgozott napokat megkapják januárban.
2022. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell dolgozni. De ne aggódj, lesz mit javítani, adminisztrálni.
2022. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

1-es.

Szerintem azért lesz olcsóbb mert október végin még nincs olyan veszett hideg mint januárban szokott.


3-as. Ha még az a rendszer van mint az én időmben volt mikor diák voltam, akkor nem is baj ha kapnak adminisztrációt a tanárok. Konkrétan annyi otthoni házi feladatot adtak, hogy akár szünet se lett volna :D

2022. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: Attól, hogy a tanárok is kaptak adminisztrációs pluszfeladatokat, bármibe mernék fogadni, hogy a többségük erre az időszakra is fog adni egy halom feladatot a nebulóknak. Akár írásban elvégzendőket (ami aztán tantárgytól függően rengeteg minden lehet), akár bebiflázandó/megtanulandó tananyagot.
2022. szept. 30. 08:39
 6/11 johny85 ***** válasza:
0%
Szegény tanárok csak 280.000ft alaphangon van aki többet keresnek. 1 nyugdíjas meg 60.000-et de nem sír a szájuk ennyit.ülnek a melegen ,dolgoznak 6órát.+téli nyári,ősz,tavaszi szünet fizetzve.Kinek van ennyi szabadsága????????+óránként 15perc szünet,hol van ilyen???????Emeljék az EÜi dolgozók bérét ne a tanárokét,mennyenek el dolgozni ahol kell is, 3-4 müszakba ,rádöbbenek.
2022. okt. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 johny85 ***** válasza:
0%
Na meg a home office,fölveszik az éves anyagot előre 2hét alatt bizt megvan.oszt már dolgozni se kell.
2022. okt. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy tanárnak heti 22-26 órát kell megtartania az nem jelenti azt hogy csak ennyit dolgozik. Egy egyetemi tanárnak heti 8-10 órát kell megtartania. Ugye azt senki sem gondolja hogy az egyetemi tanár hetente csak 10 órát tart.
2022. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os van ám más dolguk is a tanároknak leadja az órát, utána csomó adminisztráció. A nyári szünet se teljesen szabad nekik, max másfél hónap.

Eddig támogattam részben a bér emelést, bár más szakmák sincsenek megfizetve, de legalább a tanárok kiállnak magukért.


Ugyanakkor az elmúlt napok eseményei után én is azt mondom hogy nem kell nekik több pénz. Azok után, hogy egy 11 éves kislány a vonat elé vetette magát. (tavaly egy nagyobb gyerek lett öngyilkos hasonló okból) Sajnos hallom sokaktól hogy hiába jelez akár a diák akár a szülő, hogy rendszeresen piszkálják az égadta világon semmi segítséget nem kap, sőt ha szólni mer akkor csak még rosszabb lesz a helyzet. Persze ebben az államnak is hatalmas a felelősége. Ugyanakkor a mostani esetkor is volt képük azt mondani hogy nem iskola időben történt, így nem érzik magukat felelősnek.


EÜ dolgozói bér: Én max a kórházi és szoc otthonokban a nővérekét emelném. mert döbbenetes az ottani orvosi hozzáállás is több hónapos várólista, ha végre sorba kerül az ember akkor meg nincs orvos így újabb több hónapos időpont. Bejutni a szakrendelőbe lehetetlen a Covid óta, vagy felse veszik a telefont vagy csak telefonon keresztül gyógyít...

2022. okt. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9. Az iskolának nincs eszköze a zaklatások megfékezésére.
2022. okt. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!