Egy apa azt mondja a 8 éves lányának: "Amikor annyi idős leszel mint én, akkor 60 esztendős leszek. " Hány éves az apa?

2015. ápr. 8. 18:16
 1/6 Vree ***** válasza:

37.

Képzelj el egy vonalzót, és felezd meg rajta a 8 és 60 közötti távolságot.


Ugye az nyilvánvaló, hogy annyi idő alatt, amíg Papa x-et öregszik, a lény is x-et öregszik.

2015. ápr. 8. 18:28
 2/6 Vree ***** válasza:

(34-et akartam írni, 7-et véletlenül ütöttem...bocs.

Ugye 8->+26 az 34->+26 ismét az 60.)

2015. ápr. 8. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:
8+2x=60
2015. ápr. 8. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:
azé mégis inkább 34. :-D
2015. ápr. 8. 18:34
 5/6 A kérdező kommentje:
x-8 = 60-x rájöttem már, de azért köszi, és valóban 34
2015. ápr. 8. 19:16
 6/6 Csicsky ***** válasza:
93%

A lány: 8 éves

Az apa: x éves


A lány (x – 8) év múlva lesz annyi éves, mint az apa most, miközben az apa meg x + (x – 8) éves lesz, ami 60.


Tehát: x + (x – 8) = 60


2x – 8 = 60, ebből: x = 34


Ellenőrzés:


A korkülönbség: 34 – 8 = 26 év


A lány 26 év múlva lesz annyi éves, mint most az apa (26 + 8 = 34), aki közben meg: 34 + 26 = 60 éves lesz.

2015. ápr. 8. 19:22